Gostujući poraz košarkašica Čelika BH Telecom od ekipe RMU Banovići

Gostujući poraz košarkašica Čelika BH Telecom od ekipe RMU Banovići – Igrano u sportskoj dvorani Banovići pred oko 100 gledalaca. Početak u 21 sat.

U utakmici 13. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe RMU Banovići. Pobjedu u ovom susretu ostvarila je domaća, favorizovana ekipa ŽKK RMU Banovići, koja ima samo jedan poraz u prvenstvu.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK RMU Banovići – KŽK Čelik BH Telecom  91:63 (21:21), (21:20), (23:7), (26:15);

Službena lica: sudije Dejan Knežević, Namik Fočo i Armin Zahiragić, delegat Medin Duškaj;

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Amna Isaković 20, Anida Čaušević 4, Dalila Bilić 3, Almedina Ahmić (cap) 22 p. + 14 skokova, Berina Mustafica 5, Amila Kozica, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Adna Omerdić 7, Suana Bašić, Zerina Kadić 2. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije i dvocifrene u ekipi Čelika bile su Almedina Ahmić sa 22 i Amna Isaković 20 poena;

Kod RMU Banovići najefikasnije su bile Ajla Ikanović 24, Aaliyah Dunham 18, Dženita Kahvedžić 17 i

Maida Lačić 16 poena;

Domaće košarkašice bolje otvaraju utakmicu serijom 7:0, zatim je 11:2, pa 13:9, 13:13, zatim 18:13, onda serija Čelika od 1:8 i prvo vođstvo od 19:21. Prva četvrtina završila je 21:21.

U drugoj četvrtini vođena je velika borba i ekipe su imale po jednu mini seriju, Budućnost od šest poena, a Čelik od 10 poena. Četvrtina je završena minimalnim vođstvom od 21:20, pa je rezultat prvog poluvremena 42:41 za domaće košarkašice. Čelikov kapiten Almedina Ahmić nakon prvog poluvrema imala je double-double učinak od 13 poena i deset skokova, bez promašaja iz igre i slobodnih bacanja sa učinkom od 100% i indeksom korisnosti od 23.

Domaće počinju treću četvrtinu serijom od 12:0, rezultat je 52:41 i utakmica je prelomljena. Kasnije je bilo 61:44, a ovu četvrtinu domaće su dobile sa 23:7. Na kraju tri četvrtine utakmice je, ugodnih za domaće, plus 17 poena (65:48).

I posljednju četvrtinu dobile su domaće košarkašice sa 26:15 za konačnih i zasluženih plus 28 poena (91:63).

Čelikov kapiten, Almedina Ahmić, imala je double-double učinak od 22 poena i 14 skokova sa indeksom korisnosti od 34.

Sve košarkašice iz rostera Čelika dobile su priliku da nastupe u večerašnjem susretu.

Nakon večerašnjeg poraza Zeničanke su na omjeru od sedam pobjeda i pet poraza, jedno kolo bile su slobodne. U narednom 14.kolu KŽK Čelik BH Telecom je slobodan.