Gostujuća pobjeda odbojkašica Željezare, poraz odbojkašica Čelik-R od lidera

Gostujuća pobjeda odbojkašica Željezare, poraz odbojkašica Čelik-R od lidera – U vikendu iza nas zenička ženska odbojkaška ekipa OK Čelik-R igrala je prvenstvenu utakmicu 12.kola i to u Superligi za žene, grupa Sjever, na svom terenu i doživjela je poraz od lidera ŽOK Bosna Kalesija.

Odbojkašice ŽOK Željezare Zenica u Prvoj ligi Federacije BiH, grupa A2 u 10. kolu zabilježile su  gostujuću pobjedu nad ekipom OK Breza 1934.

SUPERLIGA ZA ŽENE, GRUPA SJEVER:

Rezultat po setovima:

OK “Čelik-R” Zenica – ŽOK “Bosna” Kalesija 0:3 (20:25,12:25,15:25) – 47:75;

Na čelu tabele je ekipa ŽOK Bosna Kalesija sa 31 bod, dok su odbojkašice OK Čelik-R na petom mjestu sa 17 bodova.

U narednom 13. kolu odbojkašice OK Čelik-R gostuju kod ŽOK Bihać.

PRVA LIGA FEDERACIJE BIH, GRUPA A2:

OK “Breza 1934” Breza – ŽOK “Željezara” Zenica 2:3 (18:25,15:25,25:23,26:24,11:15) – 95:112;

Povodom ove vrijedne gostujuće pobjede na oficijenoj facebook stranici ŽOK Željezara su objavili:

– Nakon teške igre i nakon 2,5h igre naše djevojke su pobijedile 3:2 OK “Breza 1934”. Nažalost, u trećem setu tehničar se povrijedio gdje je protivnička ekipa iskoristila slabost ekipe, ali se djevojke nisu predale do kraja i 5. set završile u svoju korist. Bravo djevojke! Našem tehničaru šaljemo mnogo ljubavi i želimo BRZ OPORAVAK -, kažu iz ŽOK Željezara.

Na čelu tabele u ovoj ligi je Vogošća sa 24 boda, dok je Željezara druga sa 23 boda.

U narednom 11. kolu odbojkašice ŽOK Željezara su domaćini ekipi OK Student iz Mostara.