Galić pobjednik 19. Međunarodnog turnira

Pobjednik turnira Ivan Galić

Galić pobjednik 19. Međunarodnog turnira – Od 09. do 14. maja u Zenici je održan 19. Međunarodni šahovski turnir “Zenica 2016”.

Turnir je  organizovao ŠK “Preporod” iz Zenice pod pokroviteljstvom Grada Zenice i podršku Federalnog ministarstva kulture i sporta i Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sporta Zeničko-dobojskog kantona. Generalni sponzor turnira bio je BH Telecom, Direkcija Zenica.

Učesnici turnira su bili: GM Dizdarević Emir, IM Galić Ivan (HRV), FM Burović Ismet, IM Trkulja Goran, FM Terzić Safet, Šutković Damir, FM Burović Rijad,  Kuzmanović Slobodan  (SRB), Čunjalo Faris i  Hadžiselimović Bernardina.

Pobjednik turnira je internacionalni majstor iz Hrvatske, Ivan Galić,  sa 7,5 poena, koji je osvojio novčanu nagradu i pehar. Drugoplasirani je Damir Šutković sa 6 poena, a treći FM Ismet Burović. Četvrti je velemajstor Emir Dizdarević, a peti IM Goran Trkulja. Prvih pet šahista je dobilo novčanu nagradu, a svi učesnici su dobili diplomu o učešću na ovom turniru.