Futsal: Ubjedljiva gostujuća pobjeda MNK „Neimari“ u Sarajevu – Četiri gola Alije Bajrića, tri Mahira Karića

U devetom kolu Prve futsal lige FBiH, grupa 1, drugo kolo drugog dijela sezone, malonogometni klub (MNK) „Neimari“ Zenica bili su večeras na gostovanju u Sarajevu kod ekipe FKA Centar

Igrano je gradskoj sportskoj dvorani Skenderija-mala dvorana od 18 sati pred oko 100 gledalaca.

Zasluženu i ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa MNK „Neimari“.

Rezultat: FKA „Centar“ – MNK „Neimari“  4:10  (2:2);

Kretanje rezultata i strijelci:

1:0 Elmir Turić u 5′, 2:0 Armin Brljak u 8′, 2:1 Alija Bajrić u 13′, 2:2 Amar Šišić u 18′, 2:3 Alija Bajrić u 28′, 2:4 Mahir Karić u 31′, 2:5 Mahir Karić u 32′, 2:6 Erdin Ramić u 34′, 3:6 Zajko Zeba 10 m u 35′, 3:7 10 m Alija Bajrić u 36′, 3:8 Alija Bajrić u 36′, 4:8 Elmir Turić u 38′, 4:9 Mahir Karić u 38′, 4:10 Amar Šišić u 39′;

Sudije su bili: Prvi sudija Amin Gibić (Gradačac), drugi sudija Edin Kadrić (Tuzla), a delegat Adis Džuzdanović iz Živinica.

Sastav ekipe Neimari:

Mirzad Kozlić (golman), Sulejman Salkić, Mahir Karić, Anel Dedić, Amar Šišić, Samir Spahić (golman), Elmin Zatagić, Seldin Zatagić (cap), Alija Bajrić, Hadis Krehmić, Faik Selman, Erdin Ramić, Amar Vehabović, Emin Husejnović. (Trener Enes Kovačević, predstavnik kluba Mirko Čampara).

Domaća ekipa, FKA Centar postiže dva gola u 5′ i 8′ za vođstvo od 2:0. Međutim, zenički Neimari su uspjeli da izjednače na 2:2, golovima u 8′ i 13′, što je i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu prava revija golova. Neimari prelaze u prvo vođstvo od 2:3 u 28′ koje više nisu ispuštali do kraja utakmice, te onda postižu još tri gola u narednih šest minuta za visoko vođstvo od 2:6.

Do kraja utakmice, u narednih šest minuta do kraja utakmice, Zeničani postižu još četiri gola, a domaći dva gola za konačnih, zasluženih i ubjedljivih 4:10 u jednoj odličnoj futsal predstavi.

Nakon devetog kola, prvi na tabeli su zenički „Neimari“ sa 24 boda, gol razlika 57:26 i omjerom od osam pobjeda i jedan poraz.u Žepču. Isti broj bodova kao i Neimari ima i ekipa FK Futsal Željezničar.

U narednom 10.kolu zenički Neimari su domaćini ekipi MNK Drina iz Goražda.