Foto+video: pogledajte golove u remiju Čelika i Sarajeva na Bilinom polju

Foto+video: pogledajte golove u remiju Čelika i Sarajeva  na Bilinom polju – NK ČELIK – FK SARAJEVO 1:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17,30 sati; Gledalaca oko 4000 (Jug stadiona i dalje bez najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša, a na sjevernoj tribini, rezervisanoj za gostujuće navijače bilo je oko 500 navijača Sarajeva -„Hordi zla“). Vrijeme: Oblačno (+ 22*C). Sudije: Glavni sudija Elvis Mujić (Banovići), pomoćnici, A1 Bojan Maksimović (Modriča), A2 Amere Macić (Mostar), delegat Ekrem Ibreljić (Fojnica).

Uokviru  3. kola prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“ u derbi utakmici, igrali su domaći NK Čelik i ekipa FK Sarajevo. Završeno je neriješenim rezultaom 1:1.

REZULTAT: ČELIK – SARAJEVO  1:1  (0:0);
Strijelci: 0:1 (Četković u 75.’), 1:1 (Smriko u 83.’);

Žuti kartoni: Haurdić, Smriko, Hasanović (Čelik), Almir Bekić (Sarajevo);
Čelik: Bukvić, Šivšić, Hasanović, Haurdić, Brković (od 90.Tarik Adilović), Marin Popović, Pezer, Hećo (od 79.Smriko), Marković, Pliska, Hrkać (od 73.Goran Popović). (Glavni trener Pavle Skočibušić, pom trener Izudin Kamberović); Na klupi su još bili: golman Aid Vehabović, Duvnjak, Goran Popović, Zeljković, Huseinspahić, Tarik Adilović, Smriko;

Sarajevo: Pavlović, Kadušić (od 68.Hodžić), Rustemović, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić, Balić, Almir Bekić, Ahmetović, Amer Bekić (od 46.Četković). (Glavni trener Naser Samer, pom trener Almir Hurtić);

Remi nogometaša Čelika i Sarajeva u jednom od derbija 3.kola i tako nije srušena 15-godišnja tradicija kako FK Sarajevo nije pobjedilo u ligaškim utakmicama u Zenici.
I posljednje dvije ligaške utakmice na „Bilinom polju” između ovih rivala okončane su bez pobjednika, identičnim rezultatom 1:1, kao što je i ovaj današnji.
U prvom poluvremenu bilježimo tri situacije pred golom Sarajeva, iz kojih su domaći mogli da ugroze gol gostiju. U 12.minuti lijep prodor Marina Popovića i dobar šut sa oko 25 metara, ali golman gostiju brani.
U 18.minuti šut glavom pored gola Markovića nakon centaršuta Heće iz slobodnog udarca. Golman gostiju Pavlović u 23.minuti u zadnjem trenutku boksuje jednu dubinsku loptu ispred Marina Popovića.
Duljević šutira preko gola sa 30-ak metara u 30.minuti. Šutirao je Amer Bekić iz povoljne pozicije pored desne stative golmana Semira Bukvića.
Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i već u 48.minuti jednu povratnu loptu na 12 metara vraća Almir Bekić do Crnkića, ali se dobro postavio Marković i izblokirao ovaj opasan udarac. Ahmetović slabo šutira u 67.minuti iz dosta povoljne situacije.
U 75.minuti gosti dolaze u vođstvo. Nakon centaršuta Hodžića sa desne strane lopta dolazi pred sami gol, gdje je neuspjevaju ukrotiti golman Čelika Bukvić i Marković, nesporazum. Lopta se odbija, nakon intervencije sa same linije gola Gorana Popovića, do slobodnog Četkovića koji pogađa gol sa 7-8 metara za vođstvo Sarajeva od 0:1.
Čelik je izjednačio u 83.minuti nakon prodora i odličnog centaršuta Šivšića do slobodnog rezerviste, Jasmina Smrike, koji je glavom, sa nekoliko metara iskosa pogodio gol Sarajeva za rezultat 1:1. Smriko je ušao u igru četiri minute prije postizanja gola za izjednačenje.
Ispostavilo se da je ovo i konačan rezultat (1:1) i treći put zaredom identičan rezultat 1:1 između ova dva rivala.