FOTO+VIDEO: Fantastičan preokret NK Čelik za tri boda u Mostaru!

Čelik je u 3. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao preokretom ekipu Veleža u Mostaru rezultatom 1:2.

Velež je krenuo ofanzivno od prve minute, a već u petoj su umalo poveli. Raguž je pogriješio, poklonio je loptu Nusmiru Fajiću, ali Pavlović zaustavlja udarac napadača domaćeg tima.

Ipak, bolja igra se Rođenim isplatila u 17. minuti. Dosuđen je penal, odgovornost preuzima Brandao i pogađa za 1:0.

Čelik je umalo izjednačio tri minute kasnije. Dalekometni šut Jamaka pogađa Zeljkovića i lopta odlazi pod prečku, ali je Bobić sjajno odbranio.

Fajić je u 29. minuti imao još jednu sjajnu šansu za Velež. Poigrao se ovaj put sa Isićem, šutirao je, ali lopta odlazi tik pored stative gola gostiju.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli nijednu ozbiljnu situaciju pred oba gola i na odmor se otišlo vodstvom Veleža od 1:0.

Čelik je fantastično ušao u drugo poluvrijeme i nakon pet minuta igre u nastavku su došli do preokreta.

Prvo je u 48. minuti prekrasan gol za izjednačenje rezultata na 1:1 postigao Ermin Huseinbašić udarcem sa 20-ak metara, a već u narednom napadu Vedran Vrhovac koristi odbijanac i šalje loptu u mrežu za preokret i vodstvo Čelika od 1:2.

Velež je u 51. minuti mogao da poravna. Berisha je sjajno šutirao, ali je Pavlović fantastično odbranio.

Pokušavao je Velež potom da dođe do izjednačenja. Imali su nekoliko šuteva, ali tek su u 76. minuti imali veliku šansu da dođu do poravnanja. Brandao bježi odbrani gostiju iz Zenice, ali pogađa stativu.

Do kraja utakmice ofanziva Veleža. Redale su se šanse pred golom Pavlovića, ali je golman Čelika i danas bio sjajan. Ostalo je 1:2 za Čelik koji je potvrdio sjajnu formu, dok je Velež još uvijek bez bodova.