Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Austrije rezutatom 23:21 u meču drugog kola grupe B Svjetskog prvenstva. U neizvjesnoj utakmici, izabranici Dragana Markovića dobro su ušli u meč i na poluvremenu vodili 12:11. Međutim, bh. rukometaši u nastavku prave dosta tehbničkih grešaka, što su Austrijanci iskoritili i na kraju slavili.
Rukometaši Bosne i Hercegovine sada imaju učinak od jedne pobjede i jednog poraza, te u narednom kolu u ponedjeljak od 15 časova igraju sa Makedonijom. U preostalim mečevima iste grupe Hrvatska je savladala Tunis sa 28:25, dok je Makedonija bila bolja od Irana rezultatom 33:31. U grupi A Slovenija je lako izašla na kraj sa Bjelorusijom (34:29), Španija je nadigrala Brazil sa 29:27, dok je domaćin Katar bio bolji od Čilea sa 27:20.