KŽK Čelik - Budućnost detalj sa utakmice

Zeničanke, košarkašice KŽK Čelik  pretrpjele su drugi poraz u regionalnoj ligi.

4. kolo Međunarodne regionalne lige; KŽK „ČELIK“ – ŽKK „BUDUĆNOST BEMAX“ 63:69; Arena u Zenici; Početak u 18 sati; Gledalaca: oko 400; Sudije: Jevtović Vladimir, Milovanović Predrag, Prpa Siniša, delegat Milan Plavšić;

U 4. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2015/2016, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi „Budućnost Bemax“ iz Podgorice (Crna Gora). Pobjedila je, zasluženo, favorizovana ekipa Budućnosti.
Rezultat: Čelik – “Budućnost Bemax” 63:69 (13:14), (13:21), (19:17), (18:17);

[box type=”shadow” ]Sastavi ekipa: Čelik: Gagić, Ćorović 3, Mitrašinović 5, Kovačević 6, Kalušić, Nizamić, Zeljković, Lončarević, Heljić, Popović 11, Kapor 21, Iriškić 17. (Trener Slobodan Kecman); Budućnost Bemax: Henry 10, Popović 22, Vučetić, Radović, Mudreša, Matović 14, Mujović 7, Jakšić, Mugoša, Raković 10, Mc Lean 6. (Trener Goran Bošković);[/box]

Košarkašice Čelika, aktuelnog bh. prvaka i osvajača Kupa naše zemlje, nisu uspjele da nanesu prvi poraz ekipi Budućnosti iz Podgorice u 4. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige u kojoj učestvuju ekipe iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Makedonije i BiH.
U zeničkoj Areni ekipa Budućnosti je opravdala ulogu favorita i ostvarila četvrtu pobjedu u regionalnoj ligi.
U prvoj dionici domaće košarkašice su bile više u vođstvu, ali na kraju dionice gošće, ipak, vode sa 13:14.
Presudna je bila druga dionica kada gošće prave seriju od 0:14 i od rezultata 13:14 idu na 13:27, da bi na poluvremenu bilo + 9 poena za Crnogorke.
Treća dionica je dala dosta agresivnu igru domaćih, koje uspjevaju da smanje na – 4 (37:41), ali je na kraju dionice, ipak, + 7 poena za gošće (45:52).
U zadnjoj dionici domaće su pokušale da se vrate u utakmicu i da pokušaju iznenaditi favorizovane gošće. Međutim, nisu imale dovoljno snage i kvalitetnih igračica u rosteru. Čelik je u 34. minuti dva puta stigao na minus četiri poena (52:56) i (54:58), te u 38. minuti ponovo na -4 (59:63), da bi 40 sekundi prije kraja bilo 63:65. Tada domaće prave jednu tehničku grešku i gošće postižu 2 poena preko, večeras odlične, Jovane Popović za prednost 63:67. U zadnjim sekundama domaće promašuju, a Crnogorke ovjeravaju pobjedu košem za konačnih 63:69.
Domaće su u ekipi imale neke rovite igračice i nisu mogle parirati odličnim Crnogorkama.
U redovima Čelika ponovo je briljirala Tamara Kapor, koja je odigrala svih 40 minuta, te postigla 21 poen i imala 9 skokova, Nataša Popović je ubacila 11 poena uz 11 skokova, dok je Aldijana Iriškić ubacila 17 poena.
Najefikasnije igračice u pobjedničkoj ekipi bile su Jovana Popović sa 22 poena, Irena Matović je dodala 14, dok je Henry ubacila 10 poena.

Treneri Slobodan Kecman i Goran Bošković

U izjavama nakon utakmice oba trenera su se složila da je Budućnost zasluženo pobjedila i da je istakla kandidaturu za Final-four. Trener Budućnosti Goran Bošković ističe da se pribojavao gostovanja protiv Čelika, ali da se sve dobro završilo po njegovu ekipu, jer je Čelik u finišu bio opasno zaprijetio.
Trener Čelika ponovo ističe slab procenat iz slobodnih bacanja od 52% (12/23), dok su gošće izvodile slobodna bacanja 100% (10/10). Gošće su bile bolje i u šutu za 3 poena (5/15), a Čelik samo 10% (1/10).
„I ovakvi procenti su jedan od razloga za poraz Čelika“-, kazao je, pored ostalog, trener Čelika,