Arena u Zenici; Početak u 18 sati; Gledalaca: oko 400; Sudije: Jevtović Vladimir, Milovanović Predrag i Prpa Siniša (svi iz Srbije), komesar Zoran Marković iz Zenice;

U 2. kolu Super lige Top 6, Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2015/2016, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi „Medveščak“ iz Zagreba (Hrvatska).  Pobjedila je, zasluženo, gostujuća ekipa Medveščaka i opravdala ulogu favorita u ovom derbiju.

Rezultat: Čelik – Medveščak  66:72  (11:16), (26:22), (16.20), (13:14);

Čelik: Gagić 6, Ćorović, Mitrašinović 7, Kahrić, Kalušić 13, Nizamić, Zeljković, Lončarević, Heljić 2, Popović 10 p.+13 skokova, Kapor 24, Iriškić 4. (Trener Slobodan Kecman);

Medveščak: Petrak, Džankić 5, Tadić 5, Borović 21,Šegota, Todorić 5, Majstorović 2, Radoš, Premasunac 27 p.+12 skokova, Bura 7, Tepeš. (Trener Braslav Turić);

Košarkašice Čelika, aktuelnog bh. prvaka i osvajača Kupa naše zemlje, zasluženo su poražene u 2. kolu Super lige Top 6, od direktnog konkurenta za plasman u završnicu takmičenja, ekipe Medveščaka sa 66:72.

Od prve minute gošće iz Zagreba imaju vođstvo, koje sredinom prve dionice iznosi 10 poena prednosti (4:14).

Na kraju prvog perioda je 11:16 za gostujuće košarkašice.

U prvim minutama druge dionice domaće košarkašice dolaze u prvo vođstvo na utakmici (17:16). U nastavku ovog perioda ekipe su se smjenjivale u vođstvu, koje je više bilo na strani Čelika i do 4 poena u dva navrata (32:28) i (33:29). Trojkom sa zvukom sirene na kraju druge dionice gošće ponovo prelaze u vođstvo od 37:38, što je i rezultat poluvremena utakmice. Ovu dionicu Čelik je dobio sa 26:22 na krilima Tamare Kapor.

U trećoj minuti treće dionice domaće imaju, do tada, najveću prednost od 5 poena (45:40). Sredinom treće dionice Čelik ide i na najveću prednost na utakmici od + 6 poena (51:45). Međutim, nakon ovog rezultata gošće prave ubitačnu seriju od 0:11 i rezultat je 51:56, što je, čini se, potpuno prelomilo utakmicu. Na kraju treće dionice rezultat je 53:58 za Medveščak. U završnici utakmice domaće su uspjele još samo dva puta da povedu (60:58) i (64:63) i to je bilo sve što su uspjele u ovoj utakmici. Do kraja utakmice domaće košarkašice nisu imale snage za preokret, te su još jednom, ove sezone, u finišu pokleknule.

U ekipi Medveščaka, očekivano,  nezadrživa je bila Nina Premasunac sa double-double učinkom od 27 poena i 12 skokova, trojke 4/5 (indeks korisnosti 30). Uspjela je odigrati, gotovo, 15 zadnjih minuta sa 4 lične greške i rutinski je predvodila svoju ekipu do pobjede. Uz rame Nine Premasunac bila je odlični šuter Iva Borović sa 21 poenom. Gošče su dominirale u trojkama (5:11) i skokovima (30:42). Presudila je i „duža“ klupa gošći iz Zagreba.

Večeras su još igrali Kvarner – Triglav 56:45, dok se sutra u Podgorici sastaju neporažene ekipe Budućnost Bemax i Radivoj Korać iz Beograda.

U trećem kolu Super lige Top 6 košarkašice Čelika gostuju ekipi Triglava iz Kranja (Slovenija).