FOTO: Završeno polufinale Državnog prvenstva KS BiH –  U Zenici je proteklog vikenda KK Kengur bio domaćin kadetskog polufinala Državnog prvenstva. U grupi koju je ugostio KK Kengur bili su HKK Široki Brijeg i OKK Leotar Trebinje.

Prvi na teren su u subotu izašli igrači HKK Široki Brijeg i OKK Leotar Trebinje.

Nakon dobre košarkaške predstave, zahvaljujući sjajnom vanjskom šutu ekipa Širokog Brijega slavi 64:53.

Idući susret su odigrali kadeti KK Kengur su odigrali svoj susret protiv ekipe OKK Leotar Trebinje.

Nakon odličnog otvaranja u prvoj četvrtini i vodstva 21:10, kadeti Kengura padaju u igri i gosti iz Trebinja preuzimaju vodstvo. Leotar je održavao vodstvo u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo slavio 83:70.

U posljednjoj utakmici na programu, HKK Široki Brijeg je odigrao sa ekipom Kengura. Nakon ujednačenog prvog poluvremena i velike borbe obje ekipe gosti iz Širokog Brijega u trećoj četvrtini odlaze na uvjerljivu dvocifrenu razliku koju povečavaju do kraja susreta i na kraju slave zasluženu pobjedu.

Sa ove dvije pobjede kadeti (2002. godište i mlađi) HKK Široki Brijeg su obezbjedili plasman među tri najbolje ekipe u BiH i tako osigurali medalju na Državnom prvenstvu BiH.

Kadeti Kengura su plasmanom do polufinala osigurali plasman među 9 najboljih ekipa u BiH.

Zahvaljujemo se gostima na fer i sportskom ponašanju i atmosferi, KS Zenica na pomoći u organizaciji utakmice i sudijama Mila Čavara i Ivan Jurić na odličnom suđenju.