U utakmici 11.kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2021/2022, košarkaši OKK Čelik bili su večeras, od 17 sati, domaćini ekipi KK Promo iz Donjeg Vakufa. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, pred oko 150 gledalaca. Očekivanu i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarili su gosti iz Donjeg Vakufa, KK Promo.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: OKK Čelik – KK Promo Donji Vakuf  67:107  (13:23), (28:22), (8:30), (18:32);  Sudije su bile Hrvoje Ćavar, Saša Babić  i Željko Petković, delegat Niko Lučić;

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova: Kristijan Tomić 12, Benjamin Bajramović 14, Dino Merdanović 8, Anes Podojak 6, Ranko Križanović (cap) 10, Dani Bilić 2, Emir Čerkezović 13, Nikola Martinović 2. (Trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika najefikasniji Benjamin Bajramović 14, Emir Čerkezović 13, Kristijan Tomić 12 i Ranko Križanović 10 poena; Kod ekipe Promo najefikasniji su bili Aleksandar Ilić 31, Dylan David Carl 21, Justin Gatling 14 poena; Ovo je deveti  poraz košarkaša Čelika u ovom prvenstvu uz jednu pobjedu, a slobodni su bili u 4.kolu. Čelik je i u ovaj meč igrao sa samo osam igrača, a domaći trener Bojan Stevanović je u večerašnjoj utakmici koristio usluge svih igrača iz rostera i svi su se upisali u strijelce.

Tok utakmice: Samo u prvih pet minuta utakmice domaći su održavali rezultatski priključak, a onda gosti odlaze na plus 13 poena, 10:23, ova četvrtina završilo je 13:23 za goste iz Donjeg Vakufa. Drugu četvrtinu Čelik je odigrao puno bolje, ovu četvrtinu rješio u svoju korist sa 28:22 i na poluvremenu je bilo 41:45 za Promo. U trećoj četvrtini, za prvih 8,5 minuta, domaći postižu četiri, a gosti 27 poena, Ova četvrtina je završila sa 8:30 u korist Proma, te je rezultat nakon tri četvrtine utakmice plus 26 poena za goste (49:75. I u zadnjoj dionici, gosti sa daleko većim izborom igrača i „dužom klupom“, dominiraju, te ovu dionicu dobijaju sa 18:32, za konačnih plus 40 poena (67:107) za Promo. Najveća prednost gostiju je iznosila plus 45 poena (61:106). U drugom poluvremenu Čelik je postigao samo 26, a Promo 62 poena. Prve poene (2) za seniorski tim OKK Čelik postigao je junior Dani Bilić, čestitamo. U sljedećem 12. kolu košarkaši Čelika gostuju ekipi KK Sloboda iz Tuzle.

Tekst E.Imamović; Foto galerije: Jasmin Blicko Hadžić (gornja) E. Imamović (donja)