FOTO: Velika pobjeda košarkašica Čelika u Areni protiv Play Offa – Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 20 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 11. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Play Off iz Sarajeva, starom rivalu.

Veliku i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Play Off  81:68 (20:18), (23:15), (18:19), (20:16);

Sudije su bile Nadija Pelja Baručija, Hasan Bajgorić i Ivan Jurić, delegat Miodrag Vujović;

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Sajra Ćaić 6, Nedžla Kovačević (cap) 28, Ajla Selimović 17 poena + 14 skokova, Ivana Branzovski 16 p + 9 skokova, Ajša Mulić 6, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović, Emana Pašalić,  Almedina Ahmić 2, Sedina Halimić 6. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u domaćoj ekipi Čelika bile su Nedžla Kovačević sa 28, Ajla Selimović 17 i Ivana Branzovski 16 poena;

Kod Play Offa  najefikasnije su bile Amra Bajrović 26, Berina Tekać 13 i Neira Alispahić 12 poena;

Večaras u zeničkoj Areni viđena je zanimljiva utakmica između starih rivala, ekipe Čelika i sarajevskog Play Offa i odlična igra košarkašica Čelika, predvođenih kapitenom Nedžlom Kovačević, koja je odigrala svih 40 minuta utakmice.

Nakon početnog vođstva gošći iz Sarajeva od 5:0, koje je i jedino vođstvo na utakmici, domaće košarkašice prave seriju od 12:0 za 12:5, a do kraja prve četvrtine gošće pristižu do 20:18 na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini, nakon približavanja gošći, Čelik pravi dvije serije od 6:0 i 8:0 za najveću prednost od 14 poena (39:25) do tada. Do poluvremena Play Off je smanjio na 43:33, što je i rezultat na kraju prvog poluvremena.

Kroz treću četvrtinu Zeničanke su i dalje stalno u vođstvu. Sarajke su zaprijetile na četiri minute do kraja ove četvrtine, 51:48, ali u nastavku četvrtine ponovo je plus 12 poena za Čelik, 61:49. Na kraju tri četvrtine utakmice je 61:52 za Čelik.

I u zadnjoj četvrtini potpuna dominacija domaćih košarkašica i dva puta je prednost od plus 15 poena, 71:56 i 78:63. Završilo je 81:68 za Čelik, potpuno zasluženo u ovom derbiju.

U zadnjim minutama utakmice šansu su dobile u ekipi Čelika i košaarkašice sa manjom minutažom.

KŽK Čelik je sada na omjeru od sedam pobjeda i tri poraza, a Play Off ima šest pobjeda i tri poraza.

U narednom 12.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi Orlovi iz Banja Luke.