U 11. kolu bh. prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su domaćini ekipi KK Leotar iz Trebinja. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu. Pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su košarkaši Leotara. Konačan rezultat i rezultati po dionicama:

OKK Čelik – Leotar 75:78  (17:25), (23:11), (16:19), (19:23);

Sastav ekipe Čelika i poeni: Srđan Gavrić 4, Anes Podojak, Haris Ćurevac 11, Haris Delalić 23, Milivoje Božović 11 poena + 17 skokova, Ermin Dedić 3, Benjamin Bajramović 1, Armin Avdibegović (cap) 2, Ranko Križanović 12, Namik Varupa, Meris Bećirović 8, Nedžad  Hodžić. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi crno-crvenih dvocifreni su bili Haris Delalić 23, Ranko Križanović 12, te Haris Ćurevac i Milivoje Božović po 11 poena. Kod ekipe Leotar najefikasniji su bili Đorđije Ninković 18, Božo Đurasović 15, Stefan Mijović 14 i Marko Raičević 13 poena. Gosti iz Trebinja bolje otvaraju utakmicu i nakon nekoliko grešaka u napadu domaćih, Leotar vodi sa 4:17. Do kraja prve četvrtine domaći samo smanjuju na 17:25. U prvim minutama druge četvrtine i najveća prednost gostiju od plus 15 poena (20:35). Međutim, od rezultata 26:36, domaći prave veliku seriju od 14:0 i prelaze u vođstvo od 40:36 i prvo vođstvo Čelika u ovoj utakmici. Ovo je i rezultat prvog poluvremena, 40:36. Drugu četvrtinu Čelik je dobio sa 23:11. U trećoj četvrtini ekipe se smjenjuju u vođstvu, a nakon tri četvrtine utakmice rezultat je 56:55 za Čelik. I zadnja četvrtina bila je dosta izjednačena i ponovo su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Viša sreće i koncentracije u finišu utakmice imali su gosti iz Trebinja, te su ostvarili pobjedu u derbiju u Zenici protiv Čelika.

Na minut i 23 sekunde bilo je neriješeno 73:73. Igrač Leotara Stefan Mijović na 18 sekundi do kraja postiže tri poena iz koša sa faulom. Smanjio je na 75:76 Haris Delalić na 13 sekundi do kraja. Nakon brzog faula domaćih, igrač Leotara Marko Raičević postiže dva poena iz slobodnih bacanja za konačnih 75:78, jer domaći nisu uspjeli ništa uraditi u posljednjih 13 sekundi (izgubljena lopta). Gosti su bili bolji u šutevima za tri poena (6:12), a domaći u skokovima (45:26). Double-double učinak u ekipi Čelika imao je Milivoje Božović sa 11 poena i 17 skokova. Ovo je peti poraz Čelika uz pet pobjeda u tekućem prvenstvu, koji su večeras pružili odličnu partiju, ali to nije bilo dovoljno da se večeras pobjedi odlična ekipa trebinjskog Leotara.

U sljedećem 12. kolu košarkaši Čelika gostuju ekipi Borac iz Banja Luke.