FOTO: Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik nad bugojanskom Iskrom (+25) – Košarkaši Čelika, uokviru 13.kola A1 Lige (drugo kolo drugog dijela prvenstva), bili su domaćini ekipi KK Iskra iz Bugojna. Utakmica je odigrana na „C“ terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 250 gledalaca. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu ostvarila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Iskra  89:64 (19:15), (22:12), (28:18), (20:19);

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 31, Bambur 7, Gak 22,  Omić, Mešinović 10, Keso, Fajković 2, Podojak 3, Porča 4, Varupa 5, Begić 5, Karalić. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 31, Muhamed Gak 22, Ernes Mešinović 10 poena + 14 skokova;

Najviše koševa za Iskru postigli su: A.Pandžo 21, M.Brečić 14, A.Barukčija 11 poena.

Sudije: Seid Nožinović, Maid Lasetović, Ahmet Muminović, delegat Edim Duraković;

Nakon prve četvrtine je 19:15 za domaće, a bilo je i + 8 poena. U drugoj četvrtini domaći još pojačavaju i na krilima kapitena Armina Avdibegovića i Muhameda Gaka na odmor se ide pri rezultatu 41:27. Drugu dionicu domaći su dobili sa 22:12. Treću dionicu domaći ponovo dobijaju sa + 10 poena 28:18 i rezultat je nakon tri četvrtine utakmice + 24 poena za domaće (69:45). Zadnju dionicu domaći su odigrali rutinski i ponovo istu dobijaju sa 20:19 za konačnih +25 poena (89:64). U finišu utakmice trener Armel Mujaković pružio je šansu i mlađim igračima sa manjom minutažom u utakmicama.

Ističemo odličnu igru kapitena Čelika Armina Avdibegovića i njegov koeficijent korisnosti 34. Kapiten je imao šut za dva i tri poena fenomenalnih 71% , za dva i tri poena 5/7 (ukupan šut 10/14 =71%), te slobodna bacanja 6/6 (100%). Ovo je velika pobjeda podmlađene i oslabljene ekipe Čelika nad solidnom ekipom Iskre iz Bugojna. Nakon 13 kola Čelik je na omjeru 7 pobjeda i pet poraza, 19 bodova. U narednom, četrnaestom kolu (treće kolo drugog dijela prvenstva) ekipa OKK Čelik je slobodna.