U utakmici 15. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik bile su danas na gostovanju kod ekipe KK Jedinstvo Dženex. Ovo je četvrto kolo u drugom dijelu sezone. Igralo se u SKPC „Mejdan“ u Tuzli. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu u ovom derbiju ostvarila je.gostujuća ekipa Čelika

Rezultat: KK Jedinstvo Dženex – KŽK Čelik  57:80  (13:23), (16:23), (13:20), (15:14);

Prvi sudija bio je Goran Stojančević, te sudije Seid Nožinović i Jasenko Avdagić, delegat je Stevo Todorović.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni: Dalila Bilić 7, Adna Omerdić 12, Ajla Selimović (cap) 38, Almedina Ahmić 8, Suana Bašić 4, Džejlana Indžić 6, Anida Čaušević 3, Amila Kozica, Sajra Huskanović 2, Emana Pašalić, Ema Mačkić, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović sa 38 i Adna Omerdić 12 poena;

Najviše koševa za ekipu Jedinstva postigle Elma Feukić 15, Naida Ruščuklić 14 i Adna Razić 12 poena; U današnjem derbi meču između tuzlanske ekipe Jedinstvo Dženeks i zeničkog KŽK Čelika vidjeli smo odličnu prvenstvenu utakmicu. Košarkašice Čelika bolje otvaraju utakmicu i nakon tri minute rezultat je 2:11. Do kraja prve četvtine Zeničanke idu na plus 10 poena, 13:23. Kroz drugu četvrtinu Čelik povećava prednost i do plus 18 poena, 27:45, a na poluvremenu je plus 17 poena za Zeničanke, 29:46. U prvom poluvremenu Čelik je odlično odigrao i stekao zasluženo visoko vođstvo. Prvo ime kod Čelika u prvom poluvremena bila je kapiten Ajla Selimović sa 23 poena. I treću četvrtinu dobile su Zeničanke sa 13:20 i još više povečale prednost, koja na kraju treće četvrtine iznosila plus 24 poena, 42:66, a bilo je i plus 29 poena za Čelik (37:66). Posljednja četvrtina protiče dosta izjednaćeno i košarkašice Čelika rutinski čuvaju stečenu prednost iz ranijeg perioda. Jedinstvo nije imalo nijedno vođstvo na utakmici. Završilo je rezultatom 57:80 za Čelik, zaslužena i ubjedljiva pobjeda Zeničanki u derbiju starih rivala.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču. Najbolja i najefikasnija igračica na utakmici bila je kapiten Čelika Ajla Selimović sa 38 poena.  Nakon 15. kola košarkašice Čelika su na omjeru od osam pobjeda i šest poraza. U jednom kolu bile su slobodne U narednom 16.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi RMU Banovići, koju su jesenas pobjedili u Zenici sa 65:59, u velikom derbiju.