Košarkaši Čelika, uokviru 19. kola A1 Lige KSBiH, bili su domaćini ekipi KK Bošnjak. Utakmica je odigrana od 14 sati u dvorani na Bilmišću u Zenici, zbog zauzetosti gradske Arene „Husejin Smajlović“, pred oko 300 gledalaca. Ubjedljivu i zasluženu pobjedu u meču zabilježili su domaći košarkaši Čelika.

Rezultat: OKK Čelik – KK Bošnjak  83:51  (17:13), (28:9), (16:7), (22:22);

Sudije: Seid Nožinović, Jasmin Beganović i Adi Jusufović, delegat Nermin Sejdinović;

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni: Keso 11, Tomić, Križanović 16, Zec 5, Muratović 9, Maksimović, Đulan 2, Avdibegović (cap) 8, Podojak 8, Varupa 10, Hodžić 2, Škaljo 12. (Trener Josip Pandža, pom. trener Bojan Stevanović). Najefikasniji kod Čelika bili su Ranko Križanović 16, Admir Škaljo 12, Mirza Keso 11, Namik Varupa 10. Najviše koševa za Bošnjak postigli su Dženan Japalak 14 i Asmer Halilović 12 poena.

Prije ove utakmice OKK Čelik je bio na omjeru od 13 pobjeda i pet poraza, 31 bod i drugo mjesto na tabeli, dok je ekipa KK Bošnjak na omjeru 10/8, peto mjesto sa 28 bodova.  Jesenas u Hadžićima, u osmom kolu, bilo je 89:94 za Čelik

Tok utakmice, kretanje rezultata: Čelik bolje otvara utakmicu i vodi sa 5:0, pa 11:3 i 15:3, a nakon toga gosti prave seriju od 0:7, odnosno 2:10 i rezultat na kraju prve dionice je 17:13. U drugoj dionici domaći se krenuli maksimalno agresivno i borbeno, što je rezultiralo sa velikom prednošću od 24 poena (40:16) na tri minute do poluvremena. Na veliki odmor se otišlo pri vodstvu Zeničana od 45:22. I u trećoj dionici domaći su nastavili sa sjajnom odbranom, za koju gosti sa Ilidže nisu imali rješenje, te se prednost na kraju tri četvrtine utakmice povečala i rezultat je 61:29 (+32 poena). Trener Pandža dao je priliku i ostalim košarkašima iz rostera, što su oni veoma dobro iskoristili,  naročito mladi Admir Škaljo, koji je u igri proveo 8,10 minuta, postigao 12 poena sa četiri trojke. U posljednjoj dionici rutinska i lagana igra domaće ekipe, svi igrači iz rostera obje ekipe su dobili priliku da nastupe u današnjem meču, te su domaći uspješno priveli utakmicu kraju za konačnih 83:51 za Čelik. Ova dionica je završena neriješeno 22:22.

Čelikova petorka u zadnjim minutama bila je Zec, Podojak, Hodžić, Đulan i Škaljo.

Čelik je sa današnjom, četrnaestom, pobjedom uz pet poraza učvrstio drugo mjesto na tabeli sa 33 boda. U  narednom 20.kolu Čelik gostuje kod ekipe Radnički iz Goražda.