Uokviru desetog kola u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, sezona 2020/2021, u Zenici su igrali domaća ekipa ŠR Čelik Junior i RK Žepče. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.
U komšijskom derbiju sedmu i zasluženu pobjedu u ovom prvenstvu zabilježila je domaća ekipa ŠR Čelik Junior iz Zenice.
Rezultat: ŠR Čelik Junior – RK Žepče 33:25 (15:10);

Utakmicu su sudili A.Anđelić i A.Borogovac, a delegat je bio Ramiz Šehić;
Isključenja: Čelik Junior 4 minute, Žepče 4 minute;

Sastav ekipe ŠR Čelik Junior i strijelci:
Salih Čelarević 2, Faris Telalović 7, Amer Ekinović, Anes Suljić 1, Adi Šabić, Emel Šabić 4, Ajdin Tufekčić, Demir Šabanović 4, Edhem Grabus 7, Stjepan Baltić 2, Malik Delić 2, Džan Čeljo, Muhamed Ajanović 4, Ismar Đapo, Velid Čelenka, Nikola Nevistić;
(Glavni trener: Vladimir Zeljko, pom trener Ago Grabić, službeno lice Edin Grabus);

Kod Čelik Juniora najefikasniji su bili Faris Telalović i Edhem Grabus po 7 golova;
Kod Žepča najefikasniji su bili Tomislav Jukić i Josip Nakić po 10 golova;

U komšijskom i kantonalnom derbiju zaslužena pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior nad ekipom Žepča, čiji je bilans pred ovu utakmicu bio pet pobjeda i tri poraza, a kod zeničke ekipe ŠR Čelik Junior bilans je bio šest pobjeda i tri poraza, treće mjesto na tabeli. Ovo je sedmi trijumf Čelik Juniora a četvrti poraz Žepča.

Gosti iz Žepča su uspjeli samo jednom da ostvare neriješen rezultat na samom početku, 1:1 i sve ostalo vrijeme domaći imaju vođstvo do kraja utakmice. Nakon tog izjednačenja domaći idu na 5:1, 6:2, 9:5, do najveće prednosti u prvom poluvremenu od 15:7 u 25′. Do poluvremena gosti smanjuju na 15:10.
U drugom poluvremenu isti odnos snaga i pobjeda Čelik Juniora nije dolazila u pitanje, a završeno je rezultatom 33:25 za domaće.

-Odlična igra cijele ekipe Čelik Junior, a najbolji su bili Faris Telalovoć i Edhem Grabus, te dva mlada golmana, petnaestogodišnji i šesnaestogodišnji Džan Čeljo i Ismar Đapo-, saopštio nam je trener Vladimir Zeljko.
U narednom 11.kolu ŠR Čelik Junior gostuje kod RK Jajce, a RK Čelik je domaćin RK Krajina. (Izvor: Sport DC).

Tekst i foto galerija: E.Imamović