FOTO: Rutinska pobjeda rukometaša ŠR Čelik Junior protiv Krajine – U gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, na cetralnom terenu, odigrana je utakmica u okviru 25.kola Prve rukometne lige FBiH, grupa Sjever između domaće ekipe ŠR Čelik Junior i RK Krajina iz Cazina u prisustvu 30-ak gledalaca. Zasluženu pobjedu ostvarili su domaći rukometaši trenera Vladimira Zeljke.

Rezultat: ŠR Čelik Junior – RK Krajina  32:23  (23:8);

Sudije su bili Jasmin Mulahasanović i Ivan Širić, a delegat Zijad Jukić.

Sastav ekipe Čelik Junior i strijelci:

Jasmin Beganović, Ajdin Tufekčić, Džan Čeljo, Stjepan Baltić 6, Anes Suljić 1, Edhem Grabus, Matej Trezner, Amar Kobilica 3, Demir Šabanović 3, Edin Bajramović 6, Omer Suljić 5, Adi Šabić 1, Adi Mešinović 1, Dragan Martinović 3, Faris Telalović 3, Muhamed Karić. (Trener Vladimir Zeljko, službeno lice Dženan Dedić).

Najefikasniji kod ŠR Čelik Junior bili su: Edin Bajramović i Stjepan Baltić po 6, te Omer Suljić 5 golova;

Kod RK Krajina prvi strijelci Arman Abdagić 7, Smail Beganović 6 i Mirnes Rekić 5 golova;

Mlada ekipa ŠR Čelik Junior ostvarila je još jednu, 18. pobjedu u prvenstvu, kojom je osigurala 3.mjesto u prvenstvu, uz 5 poraza, 54 boda. Ovim plasmanom osiguran je nastup u prvoj jedinstvenoj ligi Federacije BiH i ovo je najuspješnija sezona za ŠR Čelik Junior od osnivanja 2009.godine.

U prvom poluvremenu vidjeli smo brzu igru domaćih sa dosta kontranapada, koji su, uglavnom, rezultirali golovima. Domaći su otvorili utakmicu vođstvom od 3:0 i iz minute u minut prednost se povećavala do 15 poena na kraju prvog poluvremena, 23:8.

Nakon visokog vođstva domaćih na kraju prvog poluvremena, kompletno drugo poluvrijeme odigrali su mladi igrači sa klupe ŠR Čelik Junior (Anes Suljić, Džan Čeljo, Adi Šabić, Adi Mešinović, Faris Telalović, Muhamed Karić,…). U igru je čak ulazio i četrnaestogodišnji, perspektivni golman Džan Čeljo i imao nekoliko dobrih intervencija. To su iskoristili gosti iz Cazina i smanjili visoko vođstvo domaćih na konačnih 32:23.

U narednom 26. – zadnjem kolu u Zenici se igra gradski derbi RK Čelik – ŠR Čelik Junior.