PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH, 19.KOLO. ČETRNAESTA POBJEDA ČELIKA. RK ČELIK – HMRK ZRINJSKI 37:26 ARENA u Zenici; Početak: u 17 sati; Gledalaca: oko 400; Sudije Ilić Goran i Paleksić Vedran iz Doboja, delegat Nedžad Rastoder (Goražde). U utakmici 19. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2014/2015, igrali su zenički RK Čelik i ekipa HM RK Zrinjski iz Mostara. Utakmica je završena rezultatom 37:26 (18:10) za Čelik.

RK ČELIK: Hadžihasić, Dervenčić, Martić, Ekinović, Mehić, Mujanović, Memić, Jaškić, Kadić, Zvekić, Begagić Aldin, Ćosić Haso, Ćosić Ahmedin, Tufekčić, Jolović, Begović. (Trener: Adnan Bašić);

HMRK ZRINJSKI: Šakota, Šoljić, Buntić, Rikić, Perić, Doko, Delić, Bošnjak, Anđelić, Sarajlić, Paradžik, Bošković, Miličević, Babić, Marić, Kožulj. (Trener: Lazar Raguž);

Najefikasniji kod Čelika: Haso Ćosić (9), Aldin Begagić (8), Boško Jolović (5) golova;
Najviše golova za Zrinjski postigli su: Ivica Buntić (7) i Andrej Bošnjak (6) golova;
Sedmerci za Čelik: 2 (5); Sedmerci za Zrinjski: 5 (8);
Isključenja: Čelik (8′); Zrinjski (6′);

Zaslužena pobjeda rukometaša Čelika, iako su domaći nastupili bez dvojice prvotimaca Adnana Jaškića i Davora Kadića, koje je trener poštedio zbog lakših povreda. Do sredine prvog poluvremena gosti iz Mostara su dobro parirali Zeničanima. Imali su i vođstvo od dva gola u tri navrata.
Međutim, nakon rezultata 8:8 domaći prave seriju od 7:0 i rezultat je 15:8. Do odmora prednost domaćih se povećala na + 8 golova (18:10).
Na početku drugog poluvremena domaći nastavljaju u istom tempu i rezultat je ubrzo +11 golova (24:13). U kasnijim periodima drugog poluvremena rezultat je bio u nekoliko navrata i +12 golova za domaće (32:20), (33:21), (34:22). U zadnjih 15-ak minuta trener Bašić na teren je poslao igrače koji imaju manju minutažu (Eldar Mehić, Ahmedin Ćosić, Amer Ekinović, Ajdin Tufekčić, Dino Zvekić).
I ova nova postava uspjela je sačuvati stečenu prednost za konačnih +11 golova za Čelik (37:26).
Igračem utakmice specijalni žiri proglasio je Hasu Ćosića, Čelikovo krilo.
U narednom 20.kolu Čelik ide u goste Prijedoru. U Zenici je bilo 28:25 za Čelik.