Uokviru 6.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2018/2019, nogometašice Čelika bile su domaćini ekipi ŽNK Sloboda iz Tuzle. Utakmica je odigrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje u Zenici, u prisustvo oko 30 gledalaca. U toku utakmice padala je slaba kiša.

Glavni sudija Azem Karić, pomoćnice A1 Emina Pašalić, A2 Naida Halilović, delegat Safeta Kavaz, svi iz Zenice. Završeno je zasluženom pobjedom domaće ekipe.

Rezultat: Čelik – Sloboda 1:0 (0:0);

Strijelac Ilma Durmo u 89. minuti.

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

Sedina Mujčinović-Begović, Aida Šeper (od 83′ Ema Smriko), Ilma Durmo, Nedžla Međuseljac, Ena Pervan, Sajra Kulalić, Džejlana Babić (od 31′ Marija Udovičić), Hana Babić, Muamera Pezer (cap),  Anesa Nezić (od 51′ Hatidža Smriko), Nejra Halać. (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović).

Još na klupi za rezerve u Čeliku: Aja Muslić, Berina Golub, Farah Kevilj, Amila Ahmetspahić;

Nogometašice Čelika su teškom mukom izvojevale pobjedu nad mladom i „žilavom“ ekipom Slobode. Jedna izuzetno teška i tvrda utakmica. Gol odluke pao je u 89.minuti, a strijelac je bila Ilma Durmo.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dosta borbenu igru sa obje strane. Domaće nogometašice imale su više od igre i nekoliko prilika za postizanje gola, a gošće iz Tuzle imale su jednu veliku šansu za gol.

Velike probleme odbrani Zeničanki stvarala je odlična igračica sa brojem 10, Emina Kasumović. U drugom poluvremenu nastavila se dominacija domaćih i neiskorištavanje šansi, a gošće su pokušavale kontranapadima preko izvrsne Kasumović.

Završilo je minimalnom, ali zasluženom pobjedom Zeničanki od 1:0.

Nažalost, u finišu utakmice došlo je do povrede igračice Čelika, Aide Šeper i jedne gostujuće igračice.

Od dresa ŽNK Čelik danas se oprostila borbena i uvijek zahvalna nogometašica sa brojem 17, Marija Udovičić, koja svoju karijeru nastavlja u Njemačkoj, kako kažu na oficijelnoj facebook stranici ŽNK Čelik.

Ovo je treća prvenstvena pobjeda nogometašica Čelika u ovom prvenstvu uz tri poraza. U narednom 7.kolu Zeničanke idu u goste kod ekipe ŽFNK Sana 2014 iz Sanskog Mosta.