Prva futsal liga FBiH – Pobjeda zeničke ekipe MNK „Neimari“ u Areni – U okviru osmog kola Prve futsal lige FBiH, grupa, (prvo kolo drugog dijela sezone), MNK Neimari iz Zenice  bili su domaćini ekipi Drine iz Goražda. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Zasluženu pobjedu u ovom meču zabilježili su domaći igrači, MNK Neimari i tako ovu polusezonu otvorili uspješno.

Rezultat: MNK Neimari – MNK Drina 7:3 (4:2);

Strijelci: 1:0 Asmir Ćulov u 1′ (autogol), 1:1 Adis Korjenić u 1′, 2:1 Seldin Zatagić u 3′, 3:1 Alija Bajrić u 15′, 4:1 Alija Bajrić u 16′, 4:2 Sanin Kanlić u 17′ (10 m), 4:3 Jasmin Šuntić u 23′, 5:3 Haris Čajlaković u 25′, 6:3 Nermin Pašalić u 37′, 7:3 Haris Čajlaković u 38′.

Sudije su bili Almir Bašić (Bugojno) i Almedin Berilo (Hrasnica), delegat Josip Puljić (Fojnica);

Sastav ekipe Neimari:

Aldin Beganović, Hadis Krehmić, Nermin Pašalić (cap), Erdin Ramić, Seldin Zatagić, Venes Huskić, Alija Bajrić, Mirza Sejmen, Haris Čajlaković, Sulejman Salkić, Amar Vehabović, Kenan Šehaganović, Elmin Zatagić, Haris Hećo. (Trener Mersid Bureković, predstavnik kluba Enes Kovačević).

Početni udarac na utakmici izveo je Senad Brkić, veteran i proslavljeni igrač NK Čelik, a na poluvremenu utakmice domaćini su predstavili djecu iz JU Dom i porodica iz Zenice.

Na početku utakmice, u prvoj minuti, vidjeli smo dva brza gola. Prvo su domaći poveli sa 1:0 autogolom Asmira Ćulova, a gosti su izjednačili na 1:1 ubrzo nakon vođstva domaćih preko Adisa Korjenića.

Domaći ubrzo ponovo vode sa 2:1 golom Seldina Zatagića u 3′. U 15′ i 16′ već je 4:1 za domaće golovima Alije Bajrića. Do poluvremena gosti smanjuju na 4:2 u 17′ iz udarca sa 10 metara preko Sanina Kanlića.

Na početku drugog poluvremena, u 43′, gosti smanjuju na 4:3 preko Jasmina Šuntića. Do kraja utakmice domaći postižu još tri gola i to preko Harisa Čajlaković u 25′ i 38′, te preko kapitena Nermina Pašalića u 37. minuti za konačnih i zasluženih 7:3 za MNK Neimari.

Nakon utakmica osmog kola Neimari su došli na zaostatak od jednog boda iza vodećeg sarajevskog Željezničara, koji je danas odigrao neriješeno 6:6 sa ekipom Žepče kod kuće.

U narednom 9.kolu MNK Neimari idu u goste ekipi MNK Žepče.

Nakon odustajanja od takmičenja MNK Calp, u ovoj sezoni 2019/2020 grad Zenicu predstavlja novoformirani klub MNK „Neimari“ i on nastupa u Prvoj futsal ligi Federacije BIH, grupa 1.