FOTO: Prijateljska utakmica BiH – Crna Gora 0:0 – Remi Zmajeva na oproštaju Spahića, Misimovića i Ibiševića – Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je danas  na stadionu „Bilino polje“ u Zenici prijateljsku utakmicu protiv selekcije Crne Gore. Ovo je ujedno bio i prvi susret seniorskih reprezentacija ove dvije zemlje. Na ovoj utakmici od dresa reprezentacije oprostili su se trojica naših velikih igrača reprezentacije Emir Spahić, Zvjezdan Misimović i Vedad Ibišević, a selektor Robert Prosinečki je debitovao kao selektor BiH pred domaćom publikom.

Stadion Bilino polje, vrijeme oblačno 22* C, gledalaca oko 7.000;

Sudija Dimitar Meckarovski, pomoćnici A1 Dejan Nedelkovski, A2 Goce Petreski (svi iz Makedonije).

Rezultat: BiH – Crna Gora  0:0

Sastavi reprezentacija

BiH: Šehić, Nastić (od 77′ Šunjić), Todorović, Vranješ, Spahić (Bičakčić), Cimirot, Pjanić, Misimović (Sarić), Višća (od 62′ Duljević), Ibišević (Kodro), Džeko. (Selektor Robert Prosinečki);

Crna Gora: Petković, Bećiraj (Đorđević), Janković ((Kajević), Kosović (Lončar), Marušić, Mirković (Hočko), Mugoša (Jovović), Simić, Stojković, Tomašević, Vešović. (Selektor Ljubiša Tumbaković);

U sastavu reprezentacije BiH od početka utakmice bili su Spahić, Misimović i Ibišević, koji su zamjenjeni nakon 17 minuta igre i onda svečano ispračeni ovacijama sa tribina Bilinog polja u reprezentativnu penziju. Poklone ispred NS/FS BiH uručio im je predsjednik Elvedin Begić. Poklon je uručila i reprezentacija Crne Gore. Najveće priznanje od Foruma građana Zenice, pozlaćeni  “Medaljon Kulin ban”, dodjeljeno je Vedadu Ibiševiću, Zvjezdanu Misimoviću i Emiru Spahiću, za izuzetan doprinos u promociji i afirmaciji grada Zenice i Bosne i Hercegovine u svijetu.

U prvom poluvremenu nekoliko šansi za naš tim i to u 33′ (Pjanić pogodio stativu), 35′ Kodro, 40′ Džeko, 43′ Pjanić sa 18 metara iz slobodnog udarca pogađa živi zid. Crna Gora je imala dobru šansu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je lopta otišla pored same stative gola Šehića.

U 70′ Duljević proigrava Džeku, a ovaj šutira po zemlji pored lijeve stative gola gostiju. Duljević odlično šutira iz ćoška šesnaesterca, ali golman Petković sjajno brani. Slobodan udarac za Crnu Goru sa oko 22 metra u 79′, ali nepecizan šut preko gola Šehića.

Završilo je početnim rezultatom od 0:0 u pravoj prijateljskoj utakmici.

Od kada je Robert Prosinečki preuzeo selekciju BiH, naš tim je odigrao četiri utakmice, protiv Bugarske (1:0), Senegala i SAD (oba meča 0:0) i Meksika (0:1).

Da podsjetimo, naš državni tim će u petak 01.juna od 13:00 sati odigrati i drugu prijateljsku utakmicu, a protivnik će biti Južna Koreja. Taj susret u Jeonju počinje od 13:00 sati.

Sudija: Dimitar Meckarovski (MKD)
    Pomoćnici: Dimitar Meckarovski (MKD), Dimitar Meckarovski (MKD)

ROBERT PROSINEČKI LJUBIŠA TUMBAKOVIĆ

gol gol in izmjena ulazi out izmjena izlazi RedCard crveni karton YellowCard žuti karton