Rukomet

Poraz rukometaša Čelika od Žepča u Areni – Prva liga FBiH, grupa Sjever, 16.kolo. RK ČELIK – RK ŽEPČE 24:26; ARENA „Husejin Smajlović“ u Zenici; Početak: u 16 sati; Gledalaca: oko 250. Sudije: Edis Brkić i Sead Zuko (Sarajevo), delegat Samir Zubović (Sarajevo);

U odgođenoj utakmici iz 16. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2017/2018, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Žepče. Utakmica je završena rezultatom 24:26 (11:15) za Žepče.

Sastavi ekipa, strijelci:

Čelik: Jasmin Omerović 2, Ajdin Tufekčić, Harun Šarić, Edvin Begović, Edhem Grabus, Adnan Sumbuljević, Adi Pašalić, Faris Mrako 3, Ahmed Oruč 3, Kenan Biogradlija 6, Omer Suljić 3, Aldin Begagić 6, Mateo Brekl, Muamer Kaljić, Danijel Jurić 1. (Trener Seldin Rizvanović);

Žepče: Čoruša D., Babić I., Stanković D., Dragičević A. 5, Keškić S. 5, Jukić T. 5, Jorgić K.1, Šimić M., Đerek D.1, Marković A. 2, Bajraktarević E. 5, Malbašić S. 2, Knezović T., Ravnjak F., Zovko M. (Trener Enver Bajraktarević);

Najefikasniji kod Čelika bili su Aldin Begagić i Kenan Biogradlija po 6 golova.

Najviše golova za Žepče postigli su Ante Dragičević, Stjepan Keškić, Tomislav Jukić i Emir Bajraktarević po 5 golova;
Sedmerci: Čelik 7 (5), Žepče 7 (5); Isključenja: Čelik 16 minuta, Žepče 14 minuta;

Od prve minute Žepčaci su u vođstvu, a najveća prednost u prvom poluvremenu bila je 6 golova (5:11). Na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu Žepča od 11:15. U nastavku utakmice, do 45.minute Čeli je u zaostatku od dva do tri gola, a onda Žepčaci ponovo idu na +5 golova (18:23). U finišu utakmice domaći smanjuju čak na -1 gol (24:25) u zadnjoj minuti, ali Žepče iz sedmerca zaključuje utakmicu na 24:26, što je i konačan rezultat ovog Kantonalnog derbija.

Čelik je nastupio bez povrijeđenog Edvina Begovića, bolesnog Adnana Begagića, poslovne obaveze Muhamed Ajanović,…
Na utakmici u Žepču, jesenas, bilo je neriješeno 28:28. Čelik sada ima skor od 6 pobjeda, 7 poraza i jedan remi, 19 bodova. U narednom 17.kolu rukometaši Čelika gostuju kod ekipe Konjuh 2 u Živinicama.