Poraz OKK Čelik u Lukavcu

Poraz OKK Čelik u Lukavcu- Uokviru 16.kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2015/2016, zenički OKK Čelik gostovao je u Lukavcu kod KK Lukavac. Utakmica je odigrana u SD Lukavac. Sudije susreta: Ališehović, Lasetović i Beganović, komesar: Žunić. U veoma neizvjesnoj i uzbudljivoj utakmici pobjedu su ostvarili domaći košarkaši Lukavca.

Rezultat: Lukavac – Čelik 90:86 (20:13), (25:27), (17:23), (28:23);

U uzbudljivom finišu punom borbe i naboja, bolje su se snašli domaći košarkaši Lukavca i slavili u velikom derbiju nad oslabljenom ekipom Čelika sa 90:86, (povrede od ranije mladih Ibrahima Durme i Dine Alića).
Prvu dionicu domaći dobijaju sa 20:13, nakon što su bolje otvorili utakmicu, predvođeni raspoloženim Islamovićem. U drugoj dionici Čelik je bolji i dobija drugu dionicu sa 27:25 i na poluvremenu je 45:40 za domaće.
Treća dionica donosi bolju igru Čelika, koji dobrom rolom mladog Armina Ibrahimkadića, u 27. minuti prvi put dolaze do izjednačenja 53:53. Do kraja treće dionice vezanim koševima Armina Avdibegovića Čelik dolazi do potpunog preokreta i rezultat nakon tri četvrtine utakmice je 63:62 za Čelik.
Zeničani u dobrom ritmu otvaraju i zadnju dionicu. Na krilima sjajnog Ivana Opačka prave seriju, te nakon nepune dvije minute odlaze na +6 poena. Domaćini se bude preko Islamovića, ali pet minuta prije kraja utakmice Čelik i dalje ima prednost od 77:70. U 28. minuti susreta, Lukavac koševima Islamovića vraća prednost na svoju stranu (84:83). I kao što smo napred istakli, u uzbudljivom finišu punom borbe i naboja, bolje su se snašli domaći košarkaši Lukavca i slavili u velikom derbiju nad oslabljenom ekipom Čelika sa 90:86.
Najefikasniji kod Lukavca: Mirnes Islamović 26, te Adnan Ćosić i Igor Krajišnik po 18 poena.
Kod Čelika najefikasniji i ujedno najbolji pojedinac bio je bivši bh reprezentativac, iskusni Ivan Opačak sa, čak, 34 poena. Almin Ibrahimkadić i njegov imenjak, bivši bh reprezentativac Avdibegović postigli su po 19 poena.
Nakon 16 kola Čelik ima omjer od devet pobjeda i sedam poraza, a Lukavac 12 pobjeda i četiri poraza.
U narednom kolu OKK Čelik je domaćin ekipi KK Promo Donji Vakuf, u novom derbiju.