„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na stadionu OACA u Atini od Grčke rezultatom 1:2 u susretu 8. kola grupe J kvalifikacija za EURO 2020.

Prvu priliku na utakmici imao je bh. tim u 12′. Prvo je pokušaj Amera Gojaka sa gol-linije u polje izbacio Pantelis Chatzidiakos, a u nastavku akcije šut Armina Hodžića brani golman Alexandros Paschalakis.

Grci su svoju prvu priliku pretvorili u pogodak. Vangelis Pavlidis je poslao loptu iza leđa Ibrahima Šehića.

Sead Kolašinac u 35′ centrira sa lijeve strane ka Gojaku koji ovaj put loptu šalje u mrežu za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena domaći sastav je imao još jednu priliku. Petros Mantalos je u 41′ izašao sam ispred Šehića sa lijeve strane, ali nije bio precizan iz povoljne pozicije.

Mantalos je imao još jednu odličnu priliku u 57′, a Šehić je još bolje intervenisao. Tri minute poslije Giorgos Masouras iskosa sa desne strane pogađa stativu.

Imali su Grci terensku inicijativu u drugom poluvremenu što im se isplatilo u 88′. Giannis Fetfatzidis je centrirao sa desne strane, a Adnan Kovačević sa peterca postiže autogol za konačnih 2:1 u korist Grčke.

Bh. reprezentativci kvalifikacije završavaju u novembru utakmicama sa Italijom i Lihtenštajnom.

Sudija: Felix Zwayer (GER)
    Pomoćnici: Thorsten Schiffner (GER), Marco Achmüller (GER)
    4. sudija: Christian Dingert (GER)

S A S T A V I

grckaGrčka bihBosna i Hercegovina
12. Alexandros Paschalakis (GK) 12. Ibrahim Šehić (GK)
2. Michalis Bakakis YellowCard 94′ 3. Ermin Bičakčić
3. Kostas Stafylidis (C) 4. Zoran Kvržić YellowCard 76′
14. Tasos Bakasetas 5. Sead Kolašinac
15. Kostas Galanopoulos 10. Miralem Pjanić (C)