16.kolo BHT Premijer nog. lige BiH. NK Vitez – NK Čelik 1:0 – U utakmici 16. kola (prvo kolo proljetnog dijela sezone) BHT Premijer nogometne lige BiH danas su u Vitezu igrali domaća ekipa NK Vitez i zenički NK Čelik. U komšijskom derbiju pobjedila je ekipa Viteza. Rezultat: Vitez – Čelik 1:0 (0:0); Strijelac: Basara u 49.minuti

Gradski stadion u Vitezu. Gledalaca oko 600. Glavni sudija: Goran Paradžik Adis (Ljubuški), pomoćnici:A1: Dario Primorac (Ljubuški), A2: Dalibor Hrstić (Ljubuški);
Sastavi timova:
Vitez: Škorić, Jurčević, Livaja, Petrović, Pinjuh, Jusufbašić, Barišić, Kapetan, Hrkać, Basara, Pezo. (Trener Ante Miše);

Čelik: Adilović, Gojković, Karić, Anel Dedić, Bajraktarević, Kojić, Simić (Grahovac), Popović, Alen Dedić, Pezer (Selimović), Hećo (od 88.Zec). (Trener Elvedin Beganović);

Ekipa Viteza je u komšijskom derbiju slavila protiv svog ljutog rivala Čelika rezultatom 1:0.
U prvom poluvremenu dosta tvrda utakmica sa nekoliko poluprilika. Bilježimo šut Simića u 13.minuti. U 15.minuti šutirao je i Barišić, ali je Adilović odbranio.
Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći, što je rezultiralo u 49.minuti kada je, iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogodio mrežu gostiju Basara za vođstvo domaćih od 1:0.
U 58.minuti Kapetan pogađa prečku gostiju, a u nastavku akcije Pezo šutira, ali je Adilović odbranio.
U 70.minuti odlično šutira Dedić, ali Kapetan izbacuje loptu sa gol linije. Zadnjih 10-ak minuta Čelik pojačava tempo, ali domaći uspjevaju da sačuvaju stečeno vođstvo. Ovo je prva pobjeda Viteza nad Čelikom u Premijer ligi, jer su tri dosadašnje završene neriješeno.
Izvještaj je sastavljen na osnovu radio prijenosa reportera sa bh radija 1, Admira Mujčića.

U narednom, 17.kolu Čelik je domaćin tuzlanskoj Slobodi od koje je poražen u Tuzli sa 1:0, a Vitez ide u goste sarajevskom Olimpicu, od kojeg je poražen u Vitezu sa 0:1.