FOTO: Poraz košarkašica Čelika od Leotara u Trebinju – U utakmici 14. kola bh. košarkaške lige (prvo kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik, danas 09.januara 2021.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Leotar 03“ u Trebinju. Igralo se sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ u Trebinju bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19).

Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Leotara.

Rezultat: ŽKK „Leotar 03“ – KŽK Čelik  68:54 (16:10), (17:18), (20:14), (15:12),

Sudije su bili Danijel Vlaho, Mario Šutalo, i Mario Jurković, a delegat Momčilo Bodiroga;

Sastav ekipe KŽK Čelik, postignuti poeni:

Nedžla Kovačević (cap) 17, Ajla Selimović 20, Ivana Branzovski 3, Sedina Halimić 2, Ajša Mulić 2, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 3, Merjem Sinanović, Sajra Ćaić 4, Emana Pašalić, Almedina Ahmić 3. (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 20 i Nedžla Kovačević 17 poena.

Kod „Leotara 03“najefikasnije Marija Kešeljević 25, Jovana Milaković 15 i Snežana Dostinić 10 poena.

Prvu četvrtinu bolje su odigrale domaće i stalno su u vođstvu, a najveća prednost je osam poena (16:8).

Završilo je 16:10 za domaće. Zeničanke su imale slab šut u prvoj četvrtini, osim slobodnih bacanja, od 18% (2/11). U drugoj četvrtini Čelik je odigrao bolje i imao je dva puta vođstvo i to 20:24 i 26:28, ali su do poluvremena domaće sačuvale prednost i na veliki odmor se otišlo pri vođstvu domaćih od 33:28. Drugu četvrtinu dobio je Čelik sa 17:18. Koševe za Čelik u prvom poluvremenu postigle su Ajla Selimović 14, Nedžla Kovačević 10 i Sajra Ćaić 4 poena.

Treću četvrtinu domaće otvaraju serijom od 6:0 i rezultat je plus 11 poena za Leotar (39:28). Čelik prilazi na zaostatak od 4 poena (43:39), ali do kraja treće četvrtine domaće ponovo idu na plus 11 poena (53:42).

Zadnju četvrtinu domaće igraju bolje i čuvaju stečenu prednost, a Zeničanke nisu imale snage za ikakav preokret i završilo je sa 14 poena za Leotar 03 (68:54).

Tako su se košarkašice Leotara revanširale Čeliku za poraz u prvom kolu u Zenici.

U ekipi Leotara nezadrživa je bila Marija Kešeljević sa indeksom korisnosti od 35, a kod Zeničanki najbolja je bila Ajla Selimović sa indeksom korisnosti 27.

KŽK Čelik je sada na omjeru od osam pobjeda i pet poraza, a bile su slobodne u 6.kolu.

U narednom 15.kolu (drugo kolo drugog dijela sezone) košarkašice Čelika su domaćini ekipi Mladi Krajišnik iz Banja Luke.