U 14. kolu bh.Prvenstva za košarkaše, prvo kolo drugog dijela prvenstva, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 08.1. 2021.godine u 17 sati, domaćini ekipi HKK Široki. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa, COVID-19, u cijelom svijetu. Veliku pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši Čelika. Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik – HKK Široki  99:94  (19:19), (18:32), (31:23), (21:15); 89:89 nakon 40 minuta; Produžetak od pet minuta (10:5); Konačan rezultat nakon produžetka je 99:94 za Čelik.

Sudije su bile Mila Čavara, Dragan Porobić i Božidar Radanović, a delegat Dragan Kralj.

Sastav ekipe Čelika i poeni: Ermin Dedić 18, Benjamin Bajramović, Haris Delalić 15, Meris Bećirović 11, Milivoje Božović 21 p. + 14 skokova, Armin Avdibegović (cap), Srđan Gavrić 6, Anes Podojak 6, Haris Ćurevac 13, Ranko Križanović 9, Namik Varupa, Ajdin Spahić. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi crno-crvenih dvocifreni su bili Milivoje Božović 21, Ermin Dedić 18, Haris Delalić 15, Haris Ćurevac 13 i Meris Bečirević 11 poena; Kod ekipe Široki najefikasniji su bili Lovro Buljević 19, Jure Zubac 17 i  Mate Mandić 14;

U derbi utakmici u Zenici između zeničkog Čelika i Širokog, osvajača prvenstva 10 puta i Kupa BiH devet puta, uspješniji su bili domaći košarkaši Čelika i tako se Čelik revanširao ekipi Širokog za poraz od 70:59 u prvom dijelu prvenstva. Ovom velikom pobjedom pokazali su da su u formi i nakon pobjede u prošlom kolu nad Sparsima, pao je još jedan veliki rival. Kroz cijelu prvu četvrtinu Čelik je imao vođstvo, pa i 12:5, ali je u zadnjoj minuti, nakon dvije tehničke greške domaćih, Široki izjednačio na 19:19. Drugu četvrtinu bolje su odigrali gosti, odlično otvorili sa 0:7, pa i nadalje 2:14, te je rezultat 21:33. Nakon toga bilo je i plus 16 poena za goste (27:43) na 4,30 minuta do velikog odmora. Na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu gostiju od plus 14 poena (37:51). Drugu četvrtinu su dobili gosti sa 18:32. Domaći su bolje odigrali treću četvrtinu, a sredinom ove četvrtine i nakon serije od 9:0 stižu na zaostatak od četiri poena (58:62. Na kraju tri četvrtine utakmice je plus šest poena za goste (68:74), a treću četvrtinu su dobili domaći sa 31:23. Zadnju četvrtinu odlično počinju domaći serijom od 6:0 rezultat je izjednačen na 74:74, nakon duže vremena. Uzvratili su gosti serijom od 0:9 i tezultat je 74:83 na dvije i po minute do kraja zadnje četvrtine. U finišu zadnje četvrtine domaći postepeno smanjuju vođstvo Širokog, 83:85, 86:89, te izjednačenje na 89:89 za produžetak. Ovu četvrtinu dobio je Čelik sa 21:15, nakon velike borbe.

Igrao se produžetak od pet minuta u kojem su uspješniji bili domaći i sa 10:5 u produžetku dobili utakmicu sa 99:94. Velika pobjeda Čelika nad veoma dobrom ekipom Širokog, nakon što su bili u zaostatku od 17 poena. Ovo je sedma pobjeda Čelika uz šest poraza od 13 odigranih utakmica u tekućem prvenstvu, u drugom kolu bili su slobodni. U sljedećem 15. kolu, drugo kolo drugog dijela prvenstva, košarkaši Čelika su slobodni.