U utakmici 9. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2021/2022, košarkaši OKK Čelik bili su večeras, 18.12.2021.godine od 19,30 sati, domaćini ekipi HKK Zrinjski iz Mostara. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, pred oko 50-ak gledalaca. Pobjedu u ovom meču ostvarili su gosti iz Mostara, HKK Zrinjski, nakon produžetka od pet minuta.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik – HKK Zrinjski  73:78  (14:21), (22:16), (20:22), (15:12)=(71:71); produžetak 5′ (2:7);

Sudije su bile Ademir Zurapović (prvi sudija), Haris Bijedić i Mario Šutalo, delegat D.Kunosić.

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Kristijan Tomić, Benjamin Bajramović 7, Anes Podojak 27, Ranko Križanović (cap) 17 p. +13 skokova, Emir Čerkezović 15 p.+ 12 skokova, Dino Merdanović 7, Dani Bilić, Nikola Martinović. (Trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Anes Podojak 27, Ranko Križanović 17 i Emir Čerkezović 15 poena;

Kod ekipe Zrinjski najefikasniji su bili Josip Čović 19, Omar Pajić 15 i Josip Naletilić 10 poena;

Ovo je sedmi  poraz košarkaša Čelika u ovom prvenstvu uz jednu pobjedu, a slobodni su bili u 4.kolu

Čelik je u ovaj meč, kao i prošli protiv Bratunca, igrao sa samo osam igrača, ali domaći trener je u večerašnjoj utakmici koristio usluge samo šest igrača.

Domaći košarkaši Čelika otvaraju utakmicu sa 0:3, a onda gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist i vođstvo su držali do 26′. Prva četvrtina je završena sa 14:21 za Zrinjski, a druga 22:16 za Čelik, te je na poluvremenu bilo minimalnih 36:37 za goste iz Mostara.

U trećoj četvrtini ekipe se smjenjuju u vođstvu, a na kraju tri četvrtine utakmice je 56:59 za Zrinjski.

I kroz zadnju četvrtinu ekipe se smjenjuju u vođstvu, a vođstvo su više imali gosti. Zadnju četvrtinu dobio je Čelik sa 15:12, rezultat je nakon regularnih 40 minuta ostao neriješen 71:71 i otišlo se u produžetak od pet minuta, s tim da su gosti promašili šut za pobjedu u zadnjim sekundama. U produžetku bolje su se snašli gosti iz Mostara i uz niz grešaka produžetak je dobio Zrinjski sa 2:7 za konačnih 73:78 za goste iz Mostara.

U sljedećem 10. kolu košarkaši Čelika gostuju ekipi KK Radnik iz Bijeljine.

Tekst: E.Imamović