FOTO: Poraz juniora Čelika na Kamberovića polju u Premijer Omladinskoj ligi BiH – Uokviru 20.kola Premijer omladinske nogometne lige BiH, sezona 2018/2019, juniori NK Čelik bili su danas, 20.aprila 2019.godine, domaćini ekipi FK Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići kod Bijeljine.

Pobjedu u ovom meču ostvarila je juniorska ekipa Zvijezde 09, koja se nalazi na 4.mjestu tabele, dok su juniori Čelika posljednji na tabeli.

Rezultat:

JUNIORI U-19

Čelik – „Zvijezda 09“  1:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 Nemanja Rakić u 4., 1:1 Haris Kulovac u 10. iz kaznenog udarca, 1:2 Dejan Živković u 16., 1:3 Haris Kulovac, autogol u 70.minuti.

Sastav juniora NK Čelik:

Mustafa Ganibegović (od 76.Hanan Sejmen), Maid Horić, Haris Kulovac, Amar Muslić, Harun Ibraković (cap), Dženan Smajić (od 73.Nedim Ferhatović), Edvin Tufekčić (od 86.Samid Smriko)), Evhad Vardo (od 72.Eldar Čančar), Dino Hinović, Asim Čolaković Sanjin Subotić. Na klupi su još bili: Samed Buro i Kenan Ekinović; (Glavni trener Oliver Vujica, predstavnik kluba Ivo Jelović).

Utakmica je odigrana na „B“ terenu Kamberovića polja sa plastičnom podlogom u Zenici u prisustvu oko 50 gledalaca, po sunčanom vremenu (+20*C).

Glavni sudija bio je Danijel Bojo (Kiseljak), sudija A1 Emir Delić (Zenica), sudija A2 Zerin Bajrambašić (Zenica), delegat je bio Haris Gvozden iz Sarajeva.

Gosti dolaze rano u vođstvo u 4.minuti preko Nemanje Rakića nakon lijepe akcije sa lijeve strane.

Domaći su izjednačili u 10. minuti iz kaznenog udarca preko Harisa Kulovca, nakon prekršaja gostujućeg golmana Nikole Mijovića nad jednim igračem Čelika. U novo vođstvo goste dovodi Dejan Živković u 16.minuti, nakon odlične solo akcije. Gosti su ovjerili pobjedu u 70.minuti autogolom Harisa Kulovca.

Juniori Čelika u 20 odigranih kola su zabilježili tri pobjede, tri remija i 14 poraza, devet bodova (- 3 boda), zadnje mjesto na tabeli.

U narednom 21.kolu juniori Čelika gostuju kod ekipe Široki Brijeg.