Uokviru 17.kola u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, grupa Sjever, sezona 2020/2021, danas, 10.4.2021.godine, u Zenici su igrali domaća ekipa ŠR Čelik Junior i ekipa RK Donji Vakuf. Utakmica je odigrana od 14 sati u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu. Minimalnu pobjedu u ovom meču zabilježila je domaća ekipa ŠR Čelik Junior iz Zenice. Rezultat: ŠR Čelik Junior – RK Donji Vakuf  28:27 (18:13); Utakmicu su sudili A.Kalabušić i G.Smajlović, a delegat je bio Damir Gadžo; Isključenja: Čelik Junior 8 minuta, Donji Vakuf  8 minuta;

Sastav ekipe ŠR Čelik Junior i strijelci: Salih Čelarević, Faris Telalović 2, Anes Suljić 4, Emel Šabić 3, Ajdin Tufekčić, Edhem Grabus 7, Stjepan Baltić 3, Malik Delić 2, Džan Čeljo, Muhamed Ajanović 7, Velid Čelenka, Nikola Nevistić, Matija Šarić, Filip Ikić. (Glavni trener: Vladimir Zeljko, pom. treneri Benjamin Čeljo i Ago Grabić, službeno lice Edin Grabus); Kod Čelik Juniora najefikasniji Edhem Grabus i Muhamed Ajanović po 7, te Anes Suljić 4 gola. Kod Donjeg Vakufa najefikasniji su bili Faris Rujanac sa 9 i Vernes Škiljan 7 golova.

Samo u prvih nekoliko minuta utakmice gosti su držali priključak u rezultatu, a od rezultata 6:5, Zeničani prave seriju od 7:1 i rezultat je 13:6 u 18.minuti pvog poluvremena. Do poluvremena gosti su se malo konsolidovali i na poluvremenu je plus pet za domaće (18:13). U drugom poluvremenu dolazi do opuštanja u domaćoj ekipi, što gosti koriste i opasno ugrožavaju pobjedu Čelik Juniora. Ipak, domaći su uspjeli sačuvati vođstvo i zabilježiti minimalnu pobjedu od 28:27. U drugom poluvremenu domaći su postigli samo 10, a gosti 14 golova

-Teška pobjeda, tokom cijele utakmice smo vodili, u nekim periodima i do osam razlike. Onda slijedi nevjerovatno opuštanje kompletne ekipe, gdje na kraju utakmice spašavamo pobjedu. Upisali smo tri boda u izezuzetno lošoj utakmici naše ekipe, bez adrenalina, što nam  se moglo osvetiti.na kraju utakmice.Ne bi nikog posebno izdvajali, bodove pišemo, igru brišemo, uz analizu i okrećemo se narednoj utakmici u Kaknju -, saopštio nam je nakon utakmice glavni trener ŠR Čelik Junior, Vladimir Zeljko. U narednom 18.kolu ŠR Čelik Junior gostuje kod ekipe RK Kakanj, a drugi zenički ligaš, RK Čelik, je domaćin ekipi RK Gradačac, lideru na tabeli.