U utakmici 1.kola bh. košarkaške lige za sezonu 2019/2020, košarkašice Čelika su bile domaćini favorizovanoj ekipi ŽKK Jedinstvo Dženex iz Tuzle. Zasluženu pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa Čelika, pod vođstvom trenerice Aide Kalušić.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Jedinstvo Dženex TZ  73:62  (18:10), (18:12), (25:16), (12:24);

Glavni sudija bila je Mila Čavara, sudija 1 Tarik Nikšić, sudija 2 Azur Lušija, delegat Adis Delić.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Anida Ćorović 21, Sedina Halimić 13, Amina Ćehajić 8, Ajša Mulić 12, Ajla Selimović 13 poena + 13 skokova, Nedžla Kovačević, Merjem Sinanović 3,  Emana Pašalić 1, Džejlana Indžić 2, Amina Husejnović. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Anida Ćorović 21, Ajla Selimović i Sedina Halimić po 13, te Ajša Mulić 12 poena.

Kod Jedinstva najefikasnije: Žaklina Milošević 22 + 11 skokova i Naida Ruščuklić 14 poena.

Od početka utakmice domaće košarkašice su stalno u vođstvu, koje nisu ispuštale do kraja utakmice. Nakon prve dionice rezultat je 18:10, a na poluvremenu 36:22 za Čelik. I treću dionicu dobile su košarkašice Čelika rezultatom 25:16, predvođene izvrsnim kapitenom Anidom Ćorović, koja je igrala najviše vremena u ovoj utakmici (34,20 minuta). Na kraju treće dionice je +23 poena za domaće (61:38). U zadnjoj dionici trenerica Kalušić je uvela nekoliko igračica sa manjom minutažom, što su gošće iskoristile, dobile zadnju dionicu sa 12:24, za konačnih i zasluženih 73:62 za Čelik. Glavni teret na utakmici kod domaćih iznijela je prva petorka: Ćorović, Halimić, Ćehajić, Mulić i Selimović, koje su u igri provele, svaka preko 30 minuta.

U narednom kolu košarkašice Čelika ponovo igraju na domaćem terenu protiv aktuelnog šampiona RMU Banovići.