FOTO: Pobjeda košarkaša Čelika u Travniku – Košarkaši Čelika, uokviru 6.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2019/2020, bili su na gostovanju u Travniku kod istoimene ekipe. Pobjedu u ovom komšijskom derbiju zabilježili su košarkaši Čelika.

Rezultat: KK Travnik – OKK Čelik  79:87 (19:25), (21:25), (24:17), (15:20);

Najefikasniji kod Čelika bili su Benjamin Bajramović 24, Anes Podojak i Namik Varupa po 18, Taylor James 13 poena.

Najviše koševa za Travnik postigli su Aldin Pandžo i Benjamin Čišić po 19, Marko Marković 14, Kenan Ćajić 11 poena.

Čelik je nastupio bez kapitena Armina Avdibegovića, a u ulozi kapitena bio je Anes Podojak.

Ekipi Travnika je ovo šesti poraz, a ekipi Čelika četvrta pobjeda uz dva poraza.

U prvoj dionici domaći su u vođstvu od najviše pet poena (15:10). Na 1,30 minuta, kod rezultata 19:15 za Travnik, gosti prave seriju od 10:0 i na kraju dionice je 19:25 za Čelik.

Kroz drugu dionicu ravnopravna borba, a najveća prednost gostiju je bila + 13 poena (25:38). Na poluvremenu je 10 poena prednosti za Čelik (40:50).

U drugom dijelu treće dionice domaći prilaze dva puta na minus dva poena (55:57) i (57:59), a na 2,20 minuta do kraja treće dionice je neriješeno 62:62. Na kraju treće dionice je 64:67.

Na sedam minuta do kraja utakmice domaći prilaze na jedan poen zaostatka (70:71), ali gosti postižu nekoliko uzastopnih poena i razlika je +7 poena. Do kraja utakmice igrači Čelika rutinski čuvaju prednost i privode utakmicu za zasluženu pobjedu rezultatom 79:87.

Najbolji u ekipi Čelika bili su Benjamin Bajramović sa 24 poena i ukupnim šutem od 83%, Namik Varupa sa double-double učinkom od 18 poena i 10 skokova i Anes Podojak sa 18 poena i šutem 62%.

U narednom, sedmom kolu OKK Čelik je domaćin ekipi Gen iz Sarajeva.