FOTO: Peta pobjeda košarkaša OKK Čelik u ovom prvenstvu – OKK Čelik – KK Burch Sarajevo 86:71 – Košarkaši Čelika, uokviru 8.kola A1 Lige, bili su domaćini ekipi KK Burch iz Sarajeva. Utakmica je odigrana na „C“ terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 300 gledalaca, među kojima je bila i grupa od 30-ak najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša.

Pobjedu je ostvarila domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Burch Sarajevo 86:71 (28:12), (18:23), (19:21), (21:15);

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 16, Bambur 11 poena + 13 skokova, Gak 19, Fejzić, Alić, Mešinović 17, Fajković 2, Podojak 6, Porča 10, Keso, Varupa 3, Begić 2. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Muhamed Gak 19, Ernes Mešinović 17,  Armin Avdibegović 16, Adi Bambur 11 poena + 13 skokova);

Najviše koševa za Burch postigli su: M.Velić 22, A.Bjelak 17 i V.Agić 15 poena.

Sudije: Faruk Ališehović, Nermin Kasumović i Nermin Sejdinović, delegat Zijad Salković;

Podmlađena ekipa OKK Čelik upisala je i petu pobjedu u ovom prvenstvu. Ovog puta bili su bolji od KK Burch iz Sarajeva, rezultatom 86:71.

Čelik je sjajno otvorio utakmicu, te vrlo brzo došao do vodstva od 9:0. Pred kraj prve dionice bilo je i +20 poena za domaće (28:8), a na kraju prve dionice 28:12.

U drugoj četvrtini gosti su zaigrali mnogo bolje posebno u odbrani, što se osjetilo i na rezultatu. Na 3,30 minuta do kraja prvog poluvremena gosti opasno smanjuju vođstvo Čelika i rezultat je samo + 4 poena za Čelik (37:33). Do kraja druge dionice domaći, ipak, idu na +11 poena (46:35), što je i rezultat prvog poluvremena.

I u trećoj dionici domaći ponovo idu na + 20 poena (59:39) na 5,30 minuta do kraja treće dionice. Gosti se ponovo vraćaju u utakmicu i nakon tri četvrtine utakmice rezultat je + 9 poena za domaće (65:56).

U zadnjoj dionici gosti su u tri navrata smanjili na – 6 poena (68:62), (70:64) i (73:67) i to je bilo sve što su uspjeli u zadnjoj dionici. U zadnjih nekoliko minuta utakmice domaći igraju rutinski, polako povečavaju prednost do + 15 poena (86:71), što je i konačan rezultat o ovoj utakmici.

Čelik je večeras nastupio bez dvojice igrača, Ermina Suljića i Mirze Kese, koji su povrijeđeni, tako da večerašnja pobjeda dobiva na još većem značaju.

U narednom, devetom kolu OKK Čelik gostuje ekipi Gradine u Srebrenik.