FOTO: Osam medalja za karatiste KK Čelik u Tuzli – U subotu, 23.11.2019. godine u Tuzli je održan 3.Međunarodni karate kup 2019 „Tuzlanski pobjednik“ u organizaciji karate kluba Winner iz Tuzle.

Učešće je uzelo 651 takmičara iz 48 klubova i četiri države.

Karatisti zeničkog Čelika su bili više nego dobri, osvojili su tri  zlatne, dvije srebrene i tri bronzane medalje, saopštavaju iz KK Čelik Zenica.

Najuspješnija iz Zenice na ovom turniru je bila Lana Zakić sa osvojene dvije zlatne u katama i borbama  djevojčice do 12 godina i bronzanom medaljom kate djevojčice do 13godina.

Faris Muračević je odlično predstavio svoj klub i grad i osvojio srebrnu medalju dječaci do 9 godina i bronzanu medalju dječaci do osam godina.

Ena Tabak, najmlađi takmičar KK Čelik (pet godina) je u puno starijoj konkurenciji opet uspjela domoći se bronzane medalje djevojčice do sedam godina i još jednu zlatnu u neslužbenim kategorijama.

Davud Kadrić je nastupao u katama dječaci do sedam godina i sa tri pobjede i jednim porazom osvaja bronzanu medalju.

Ahmić Adna je u neslužbenoj kategoriji djevojčice do 10 godina osvojila zlatnu medalju.

U okviru priprema za Balkansko prvenstvo, koje će se održati početkom decembra u Sloveniji, nastupali su i dvoje naših reprezentativaca BiH Sanin Orlić i Džejna Džaferbegović.

Sanin Orlić je pobjedio sve svoje protivnike i osvojio zlatnu medalju kate seniori.

Džejna Džaferbegović je nastupala  u apsolutnoj kategoriji žene borbe seniorki gdje je osvojila srebrnu medalju

Sljedeći turnir karatisti Čelika idu u Banjaluku 30.11.2019.godine.