OKK Čelik bolji od Turbine

OKK Čelik – Turbina – Pobjeda OKK Čelik u derbiju – OKK ČELIK – KK TURBINA  82:68 ; Arena u Zenici, Početak u 17 sati. Gledalaca oko 400. Uokviru  3. kola  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2015/2016, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi KK Turbina iz Jablanice.  U ovom derbiju, zasluženu, pobjedu je zabilježila domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: Čelik – Turbina 82:68  (23:14), (18:17), (20:26), (21:11);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Ibrahim Durmo 24, Mirza Keso 20 i Armin Avdibegović 18 poena;

Kod Turbine najefikasniji su bili: A.Mešić 19, Dž.Japalak 18 i E.Guzonjić 11 poena;

Sastavi ekipa i strijelci:

OKK Čelik: I. Durmo 24, A. Avdibegović 18, E. Durmić 8, F. Preljević 2, M. Keso 20, D.Alić 3, K. Fajković, E. Mešinović 2, A. Hadžić, M. Dostović 1, A Bilić, R .Bašić 4. (Trener Damir Zeljković).

KK Turbina: Arfadžan, Galešić 3, Zukić, Šćuk, Japalak 18, Zakirović 7, Mešić 19, Kevrić 3, Đelmo 2, Guzonjić 11, Ćosić 5, Dedić. (Trener Kevrić);

Podmlađena ekipa OKK Čelik zasluženo je pobjedila jablaničku Turbinu u derbiju 3.kola A1 lige KS BiH.

Turbina je imala minimalno vođstvo u prvim minutama utakmice, a od četvrte minute košarkaši Čelika prelaze u vođstvo od 9:8, koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Prva dionica završena je sa vođstvom domaćih od 9 poena (23:14), a najveće vođstvo u drugoj dionici bilo je + 12 poena (29:17). Na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu Čelika od 41:31. U trećoj dionici, kod rezultata 50:36 za Čelik, dolazi do opuštanja u igri domaćih, što koriste gosti i sa dodatnom agresivnošću postižu 18 poena, a Čelik samo 5.

Rezultat je tada iznosio samo 55:54 za Čelik. Do kraja treće dionice gosti promašuju nekoliko slobodnih bacanja, a domaći se malo konsoliduju i nakon treće dionice rezultat je 61:57.

Za nekoliko minuta zadnje dionice na scenu stupa Čelikov mladi reprezentativac, Ibrahim Durmo, koji sa dvije trojke, 4 šuta za dva poena, nekoliko oduzetih lopti i skokova donosi veliku prednost Čeliku od najvećih danas, + 15 poena (74:59) na utakmici. Naravno, imao je pomoć i od ostalih saigrača, koji furioznom igrom rješavaju dilemu oko pobjednika u današnjoj utakmici. Do kraja utakmici još jednom je bilo + 15 poena za Čelik (76:61). Konačan rezultat je zasluženih 82:68 za Čelik.

Sve čestitke podmlađenoj ekipi Čelika na ovoj velikoj pobjedi u derbiju i od sportske redakcije Zenicabloga!