Košarkaši Čelika su večeras izvojevali sjajnu pobjedu nad Širokim 91-82,

„LIGA 12“- SEZONA 2014/2015 – 8.KOLO. VELIKA POBJEDA OKK ČELIK. OKK ČELIK – HKK ŠIROKI 91:82 – Igrano u Areni Zenica. Početak u 20:00 sati. Gledalaca oko 500; Sudije: Adamović Milan i Babić Saša (Banja Luka), te Bišćević-Tokić Jasmina (Sarajevo), delegat Slavenko Babić (Nivi Grad); Uokviru 8. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi HKK Široki iz Širokog Brijega. Zasluženu pobjedu zabilježila je domaća ekipa OKK Čelik..

(Trener Ahmed Muminović);

KK Široki: Katić 23, Šušak, Ćorić 6, Prskalo, Bilinovac 6, Čolak, Zubac, Karačić 8, Novačić 23, Naletilić 9, Diminić 7. (Trener Ivan Velić);

Najefikasniji kod Čelika bili su: Ivan Opačak (30), Armin Avdibegović (19), Dejan Mikić (18) i Srđan Damjanović (10) poena.
Kod KK Širokii, najefikasniji su bili: Toni Katić i Ivan Novačić po 23 poena;

Nakon dva visoka poraza OKK Čelik, večeras su Zeničani odigrali najbolju utakmicu u ovom prvenstvu i pobjedili, sasvim zasluženo, favorizovanu ekipu Širokog, višestrukog prvaka BiH.
Nakon ostavke prvog trenera Nedžada Hodžića i otkaza prvotimcima Miki Goluboviću i Eldinu Čamdžiću, ekipu je vodio v.d. trener i prvi Hodžićev pomoćnik, Ahmed Muminović. Čelik je večeras odigrao utakmicu sa 7 igrača, koji su ulazili u igru. Vrhunsku utakmicu odigrao je Čelikov kapiten Ivan Opačak, povratnik iz redova Širokog u svoj OKK Čelik. I svi ostali su dali maksimum borbenosti, a kruna je ova velika pobjeda. Najbolji strijelci ujedno su bili i najbolji igrači na utakmici. Moramo da istaknemo i sjajnu igru bivšeg reprezentativca Armina Avdibegovića, koji je igrao sa 4 lične greške veći dio drugog poluvremena.

Domaći furiozno otvaraju utakmicu i imaju ogromno vođstvo od 16:2, ali do kraja prve dionice gosti se konsoliduju i rezultat prve dionice je 21:15.
U drugoj dionici viđena je velika borba i ona završava sa minimalnih 19:20 za Široki, a na poluvrijeme se odlazi sa +5 poena za Čelik (40:35).
U trećoj četvrtini domaći u dva navrata imaju +11 poena (47:36) i (65:54), a na kraju treće dionice je +9 poena za domaće (65:56).
U odlučujućoj, zadnjoj četvrtini, ponovo je viđena velika borba i nekoliko, u najmanju ruku čudnovatih odluka sudija, kada su u jednoj minuti svirane dvije namjerne lične greške domaćim igračima. Gosti koriste ove prilike i primiću se na -3 poena (70:67). To je bilo sve što su gosti učinili, što se tiče rezultata, jer su domaći herojskom borbom ovo vođstvo, do kraja utakmice povečavali i sačuvali za konačnih +9 poena (91:82).

Ovo je treća pobjeda Čelika, koji sada ima skor od tri pobjede i pet poraza.
U 9.kolu (subota, 13.12.2014.g.) OKK Čelik gostuje u Sarajevu kod lidera na tabeli, ekipe KK Spars.