Jučer, 06.12..2022. godine (utorak) Šahovski klub „Čelik“ Zenica nastavio je s organizacijom prvenstava srednjih škola. Na red je došlo prvenstvo dvije srednje škole i to Pojedinačno prvenstvo Tehničke škole i Pojedinačno prvenstvo Mješovite srednje škole „Mladost“ u Zenici. Prvenstvo se igralo po švicarskom sistemu od pet kola.

POJEDINAČNO PRVENSTVO TEHNIČKE ŠKOLE

Na prvenstvu je učestvovalo 36 igrača. Direktorica turnira bila je Maja Hadžisalihović.

Nakon pet odigranih kola, prvo mjesto zauzeo je Zinedin Ibrahimagić sa svih pet osvojenih poena.

Od drugog do šestog mjesta bili su igrači sa četiri osvojena poena i odlučivao je dodatni kriterij. Prema tom kriteriju plasman je sljedeći:

Drugo mjesto Ahmed Karić,

treće mjesto Nidal Abdurrahman Šahman,

četvrto mjesto Eden Čabrić,

peto mjesto Kerim Tiratlić,

šesto mjesto Indir Porča;

Detaljniji prikaz turnira možete pogledati na sljedećem linku: Chess-Results Server Chess-results.com – Pojedinačno prvenstvo Tehničke škole.

POJEDINAČNO PRVENSTVO MJEŠOVITE SREDNJE ŠKOLE „MLADOST“

Na prvenstvu je učestvovalo 19 igrača. Direktor turnira bio je Nihad Kamenjaković.

Nakon pet odigranih kola, prvo mjesto zauzeo je Muhamed Brdarević sa svih pet osvojenih poena.

Od drugog do četvrtog mjesta bili su igrači sa četiri osvojena poena i odlučivao je dodatni kriterij. Prema tom kriteriju plasman je sljedeći:

Drugo mjesto Armin Bajramović,

treće mjesto Tarik Vardo,

četvrto mjesto Benaris Valentić;

Detaljniji prikaz turnira možete pogledati na sljedećem linku: Chess-Results Server Chess-results.com – Pojedinačno prvenstvo Mješovite srednje škole “Mladost”.

Najbolje plasirani igrači stiču pravo nastupa na ekipnom prvenstvu srednjih škola, koje će se igrati sredinom decembra 2022. godine.

Prvenstva su uspješno sudili: Vedad Šestić, Goran Trkulja, Dino Marković i Belmir Miskić.

Nakon osam prvenstava srednjih škola, ukupno je učestvovalo 190 igrača.

Sljedeće prvenstvo, koje je po planu, je Pojedinačno prvenstvo Mješovite srednje škole koje će se igrati 08.12.2022. godine (četvrtak) sa početkom od 12,00 sati.