Protekli vikend naša Taekwondo Akademija Jale je nastupila na svjetskom i olimpijskom taekwondo bodovnom turniru Croatia Open G1 2023 gdje je nastupilo preko 750 takmičara iz cijelog svijeta.

Mi smo nastupili sa dva takmičara i osvojili dvije medalje.

Osvojili smo prvu zlatnu medalju sa G turnira za naš klub i grad Zenicu i zenički taekwondo.

Senad Husetović je u kategoriji kadeta osvojio zlatnu medalju pobijedivši Slovaka u finale.

Naša odlična juniorka Adina Kobilica je osvojila bronzanu medalju.

Ovo je samo još jedan pokazatelj rada našeg kluba i usmjerenosti ka vrhunskom rezultatu.

Pored naše Adine koja je nastupila na Evropskom juniorskom prvenstvu, ove godine će i Senad Husetović nastupiti na Evropskom kadetskom prvenstvu u Beogradu.

Također smo ove godine osvojili 4 medalje sa G turnira koji su bodovni turniri i konkurencija je itekako jaka.

Nastavljamo dalje ka našim ciljevima, već naredni vikend naša Adina Kobilica nastupa u Podgorici na Montenegro Open G1, a naš Senad Husetović će nastupiti u subotu 21.10.2023 na Evropskom kadetskom prvenstvu u sklopu reprezentacije BiH.