Rekreacija

Intoniranjem himne i obraćanjem predsjednika organizacionog odbora lige mr. Safeta Kubata ozvaničen je početak pete sezone Džematske Lige. Gospodin Kubat je u svom obraćanju naglasio važnost zajedništva i uključivanja mladih ljudi u društveno-političke tokove jer se tokom svih pet sezona Džematske Lige stavljao naglasak na individualni napredak u znanju i ponašanju.

Predsjednik organizacionog odbora lige je također napomenuo da je kroz postojanje lige prošlo oko 2500 mladih ljudi koji vrše pozitivan uticaj na društvo.

Nakon završetka svečanosti otvorenja, počelo je odigravanje utakmica. Donosimo vam kratak osvrt na odigrane utakmice.

Trgovišće – Lokvine 4:3

Ekipa Trgovišće je vrlo dobrom igrom došla do vrijedna tri boda protiv nezgodne ekipe Lokvina. Na poluvremenu je rezultat glasio 2:0 za Trgovišće a do kraja susreta je postignuto još 5 golova. Za Trgovišće su golove postigli Admir Pašalić i Ajdin Topoljak po jedan, a Haris Šarić je postigao dva, dok su za ekipu Lokvina po jedan gol dali Edvin Karić, Amil Džuhera i Nermin Kavazović.

Pridražići – Ričice 6:1

Visok konačan rezultat ne odaje utisak ujednačenog prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 1:1. Međutim u drugom poluvremenu, Pridražići su bili prisebniji u napadu i iskoristili svoje prilike, dok Ričice nisu uspjele postići nijedan gol. Za Pridražiće je hattrick postigao Amar Šišić, dok su po jedan gol postigli Denis Imamović, Ahmedin Šćekić i Rijad Skopljak, za Ričice je jedini pogodak postigao Mirza Šatorović.

Tišina – Sejmen 3:0

Uvijek snažna mlada ekipa Tišine nije iznevjerila svoje fanove sa tri boda ali je do njih došla teže nego očekivano. Ekipe Sejmena se sjećate iz prošlih sezona kao ekipu koja kvalitetom nije bila u vrhu ali je ove sezone ugodno iznenadila odličnom igrom. Prvo poluvrijeme je glasilo skoro nevjerovatnih 0:0, ali je u drugom Tišina ubacila u brzinu više i uspjela sa tri gola ponijeti kući sva tri boda. Golove za Tišinu su dali Mirko Čečura i Omer Hamzić koji se upisao dva puta kao strijelac.

Gornja Zenica – O.O. MIZ 1:9

Prošlogodišnji šampioni sa ove godine ipak znatno promijenjenim i podmlađenim sastavom nisu mogli naći dobitnu kombinaciju protiv kombinovane ekipe
O.O. Miz. Golovi su počeli padati rano, te se visok rezultat mogao odmah naslutiti. Gol za Gornju Zenicu je postigao Vedad Keleštura, dok su strijelci za O.O. MIZ bili Seldin Zatagić sa četiri gola,Muhamed Al-Jarban sa dva i Fahir Šabanović, Ahmed Al-Jarban i Amrudin Šabanović sa po jedan postignuti gol.

Blatuša – Starina 4:3

Derbi I kola izglasan od strane navijača i simpatizera Lige je pripao Blatuši koja je iako blaga nepoznanica igra mnogo bolje od prethodnih pojavljivanja u takmičenjima Džematske Lige. Utakmica je zasluženo nosila epitet derbija kola, te je kroz čitav tok nudila mnogo golova i dobre akcije. Strijelci za ekipu Blatuše su bili Haris Šehić i Ensar Imamagić sa po dva postignuta gola, dok je za Starinu pogađao Idriz Hamzić dva puta, a Enes Tursanović je postigao jedan gol.

Stranjani – Kočeva 2:2

Prvi, i za sada jedini neriješeni rezultat u 5. Sezoni su odigrali Stranjani i Kočeva. Iako su na papiru prije susreta Stranjani važili za apsolutnog favorita, Kočeva je požrtvovanom igrom došla do važnih bodova u borbi za plasman u drugu fazu. Nakon neriješenog poluvremena od 1:1, obje ekipe su sa po još jednim golom došli do konačnog rezultata od 2:2. Strijelac za Stranjane je dva puta bio Almir Doglod, dok su za Kočevu po gol postigli Nermin Duraković i Adnan Agić.

Potok – Donja Vraca 0:2

Jedan od iščekivanijih susreta I kola je ponudio i blago iznenađenje jer je ekipa Donje Vrace pauzirala od nastupanja u Ligi od prve sezone. Potok nije uspio da postigne gol, a Donja Vraca je iskoristila dvije šanse i tako pokupila pun plijen. Strijelci za Donju Vracu su bili Amar Isaković i Amar Isaković.

Donja Gračanica – Obrenovci 3:0

Posljednji rezultat I kola pete sezone je zabilježen službenim rezultatom 3:0.