Foto: Novi poraz Čelika na Bilinom polju 0:1 (0:0) – 13.kolo Premijer lige BiH, NK ČELIK – FK RADNIK  0:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 15 sati; Gledalaca oko 300, (Na Jugu stadiona, po prvi put nakon skoro dvije godine, oko 50-ak najvatrenijih navijača Čelika, potpisanih sa „UJEDINJENI ROBIJAŠI“ na današnjem pozivu za prekid bojkota, koji su uputili medijima). Vrijeme  sunčano(+18 *C).  Sudije: Glavni sudija Antoni Bandić (Grude), pomoćnici, A1 Dragan Keranović  (Prijedor), A2 Dalibor Hrstić (Ljubuški), delegat Samir Ćupina (Sarajevo).

Uokviru 13.kola prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, danas su igrali domaći NK Čelik i ekipa FK Radnik iz Bijeljine.  Završeno je zasluženom pobjedom gostiju iz Bijeljine.

REZULTAT: ČELIK – RADNIK 0:1 (0:0);

Strijelac: 0:1 (Obradović u 76.minuti iz penala);

Žuti kartoni: Marković (Čelik), Janković, Okić (Radnik);

Početni sastavi ekipa:

Čelik: Ružić, Hasanović, Salčinović, Jusić, Goran Popović, Pezer (od 78.Brković), Hećo (od 62.Hrkač), Huseinspahić (od 46.Marin Popović), Marković, Duraković, Smriko. (Glavni trener Ivo Ištuk); Na klupi za rezervne igrače ostali su: golman Bukvić, Duvnjak, Marin Popović, Brković, Džafić, Tarik Adilović, Hrkač.

Radnik: Lučić, Jakovljević, Martinović, Beširević, Zeljković, Obradović (od 93.Glišić), Janković, Ostojić, Bajić, Đurić (od 73.Srećković),  Okić (od 87.Šerbečić). (Glavni trener Nebojša Milošević);

Veoma slabo prvo poluvrijeme bez izrazitih šansi za postizanje gola. Nešto bolju poziciju za postizanje gola imao je napadač gostiju Ševko Okić u 38.minuti, iskosa sa lijeve strane, ali je šutirao pored desne stative gola Ružića. Bilježimo i šut glavom sa 10-ak metara Obradovića u golmana Čelika u 11.minuti, te pokušaj Smrike na ubačaj Huseinspahića u 5.minuti.

Drugo poluvrijeme počinje sa nešto angažovanijom igrom domaćih, koji izvode i slobodan udarac preko Salčinovića iskosa sa lijeve strane u 48.minuti, ali lopta odlazi preko gola.

U narednih 20-ak minuta inicijativu preuzima Radnik, ali bez izglednijih šansi za gol.

Vođstvo gostiju stiže iz penala u 76. minuti nakon što je Bojan Marković bespotrebno oborio Obradovića u šesnaestercu, koji je i izveo penal za vođstvo Radnika na Bilinom polju.

Ubrzo nakon gola Radnika šansa za Čelik u 79.minuti, ali Bojan Marković nije uspio postići gol iz dosta povoljne pozicije.

Do kraja utakmice ekipa Radnika je izmjenama pojačala zadnju liniju za čuvanje vođstva, što su i uspjeli za novu gostujuću i zasluženu pobjedu.

U narednom 14.kolu Čelik gostije kod ekipe FK Sarajevo, a Radnik je domaćin ekipi Krupe.