„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas 0:0 na „Grbavici“ u prijateljskom susretu sa Crnom Gorom.

Prvu priliku bh. tim je imao u 4′. Prvo su crnogorski defanzivci izblokirali pokušaj Adija Nalića, a u nastavku akcije Darko Todorović loptu šalje preko gola.

Uzvratili su gosti u 12′ kad Žarko Tomašević pogađa prečku.

Vladimir Jovović u 23′ centrira sa desne strane, a kapiten Crne Gore Fatos Beqiraj glavom sa peterca loptu šalje pored gola.

Nalić je u 26′ imao novu priliku, šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali nije bio precizan.

Narednu šansu Zmajevi su imali u 32′. Nalić centrira sa lijeve strane, Rade Krunić šutira glavom, ali golman Crne Gore Miloš Dragojević odlično interveniše i odbija loptu u korner.

I u drugom poluvremenu prvo su zaprijetili Zmajevi. Eldar Ćivić se na lijevoj strani oslobodio čuvara, ali je šutirao preko gola.

Amir Hadžiahmetović je u 62′ pokušao sa distance, a Dragojević zaustavlja njegov udarac.

Crna Gora u je u 71′ imala odličnu priliku, ali je Ibrahim Šehić bio na visini zadatka nakon šuteva Marka Jankovića i Milutina Osmajića.

Hadžiahmetović u 90′ izvodi korner sa desne strane, a Luka Menalo sa peterca nije bio precizan.

Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine danas su prvi put nastupili Aleksandar Jovičić, Adi Nalić, Damir Sadiković i Jusuf Gazibegović.

Sudija: Novak Simović (SRB)
Pomoćnici: Nemanja Petrović (SRB); Nikola Đorović (SRB)
4. sudija: Irfan Peljto (BiH)

SASTAVI

BIHBosna i Hercegovina MNECrna Gora
12. Ibrahim Šehić (GK) (C) 1. Miloš Dragojević (GK)
2. Eldar Ćivić 4. Marko Vukčević
3. Dennis Hadžikadunić 6. Žarko Tomašević  žuti karton 68′
4. Darko Todorović  izmjena izlazi 64′ 7. Marko Vešović  izmjena izlazi 76′
8. Rade Krunić  žuti karton 53′ 11. Fatos Bećiraj (C)  izmjena izlazi 46′
11. Ermedin Demirović  izmjena izlazi 65′ 16. Vladimir Jovović  izmjena izlazi 63′
14. Adi Nalić  izmjena izlazi 84′ 17. Sead Hakšabanović  izmjena izlazi 81′
16. Anel Ahmedhodžić  žuti karton 83′ izmjena izlazi 84′ 18. Nebojša Kosović  izmjena izlazi 75′
17. Dino Beširović  izmjena izlazi 54′ 21. Vukan Savičević  žuti karton 42′ izmjena izlazi 63′
18. Amir Hadžiahmetović 22. Marko Simić
19. Aleksandar Jovičić 23. Ilija Martinović
IZMJENE IZMJENE
1. Nikola Vasilj (GK) 12. Milan Mijatović (GK)