FOTO: Nemila odbranila titulu Kupa ZDK – Finale: NK Nemila – NK Usora 2:1. Danas 14.6.2017.godine u 17,30 sati u Nemili se igralo finale seniorskog Kupa Nogometnog Saveza Zeničko-dobojskog Kantona za sezonu 2016/2017, u kojem se sastali domaća ekipa Nemile, član Kantonalne lige ZDK i ekipa NK Usora, drugoligaš FBiH, grupa centar.

Zasluženu pobjedu ostvarila je domaća ekipa Nemile i tako, po drugi put zaredom, osvojila Kup NS ZDK.

Igrano sa stadionu u Nemili: Gledalaca oko 600. Sudije: glavni Ermin Sivac, pomoćnici: A1-Azem Karić, A-2 Mirza Demir, svi iz Zenice, delegat: Fikret Mečkić (Zenica).

Rezultat: NK Nemila – NK Usora 2:1 (1:0)
Strijelci su bili Hadis Krehmić u 43. i Aldin Softić u 80.minuti za Nemilu, a Kristijan Ivešić u 56.minuti iz penala za Usoru.
Nogometaši Nemile (bivši Bistričak), osvajanjem Kupa NS ZDK, drugi put zaredom, ponovili su najveći uspjeh u dugoj istoriji kluba. Utakmica je odigrana po sunčanom i malo oblačnom vremenu, na lijepom stadionu, uređenom nakon poplava iz 2014.godine, pred punim tribinama.
Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka nastalo je veliko slavlje nogometaša, uprave i navijača Nemile.

Sve čestitke nogometašima Nemile i njihovom treneru Damiru Hadžiću, bivšem igraču Sarajeva, upravi kluba na čelu sa predsjednikom Džemilom Čolakovićem.

Za najboljeg igrača finalne utakmice stručni žiri proglasio je domaćeg golmana Anela Suljića.
Medalje je uručio Sulejman Čolaković, bivši dugogodišnji član N/FSBiH, sada počasni član N/FSBiH.
Pobjednički pehar kapitenu Nemile uručio Muhamed Begagić, predsjednik NS ZDK.
Utakmica je protekla u fer i sportskom nadmetanju.
Sve pohvale vrijednim organizatorima ove finalne utakmice i upravi NK Nemila, koji su uložili maksimalan napor da ugoste brojne zvanice i goste ove utakmice.

Dakle, ekipa Nemile je pobjednik Kupa ZDK za sezonu 2016/2017 i igrat će u završnici Kupa NS FBiH, u kojoj će, takođe, igrati i ekipa Usore.