Foto: mladim bh.atletičarima 16 medalja u Turskoj – Ovogodišnjim nastupom na Međunarodnim Rumi dječijiim igrama u Konyi, mlade nade bosanskohercegovačke atletike oborile su rekord po broju osvojenih medalja.

Ukupno je osvojeno 16 medalja, dvije zlatne, i po sedam srebrnih i bronzanih medalja. Ostvarena je i jedna norma za Evropsko prvenstvo mlađih juniora.

Selektor muške atletske reprezentacije i vođa puta, Elvir Krehmić ističe da je prezadovoljan ostvarenim rezultatima, ali i da od ovog može bolje. Pohvalio je svu djecu, za koju kaže da su primjer pravih sportista.

Na kraju se posebno zahvalio trenerima, Iliji Cvijetiću i Jasminu Mujiću, koji su dali veliki dobrinos u ostvarenju ovih rezultata.

Nakon prvog dana takmičenja, muška i ženska atletska reprezentacija su zauzele drugo mjesto u svojim kategorijama. Muška atletska reprezentacija nakon prvog dana ima prikupljenih 25 bodova, a ženska 30 bodova.

300 m – Eldar Dautović – 5. mjesto – 38,56 s

Nakon  odličnih nastupa naših mladih takmičara prvog, ni rezultati drugog dana nisu bili ništa lošiji. Osvojili su veći broj medalja, devet, od kojih su dvije zlatne medalje.

Mlada atletičarka, Sara Lučić je u skoku u vis ispunila normu za Evropsko prvenstvo mlađih juniora. Lučić je osvojila prvo mjesto preskočivši letvicu postavljenu na visini od 174 cm.

Povjerenje koje je ukazano Katarini Lemez dodjelom titule kapitena ekipe je opravdana. Katarina je u trci na 800 m osvojila zlatnu medalju, istrčavši trku za 2:16,19.

Druge dvije djevojke koje su nastupile drugog dana takmičenja, Anja Čolaković i Milica Jović, osvojile su druga mjesta u svojim disciplinama. Anja Čolaković je istrčala trku 100m sa preponama za 15,22s, dok je Milica Jović osvojila drugo mjesto u bacanju koplja zahvaljujući hicu od 33,29m.

Ženska štafeta je završila na četvrtoj poziciji sa vremenom 50,99s.

Drugog dana takmičenja nastupilo je i pet atletičara muške atletske repezentacije. Osvojena su dvije srebrne i tri bronzane medalje. Srebrne medalje su osvojili Belmin Mrkanović u trci na 800m (2:00,03) i Kosta Ivičić u bacanju koplja (54,13m).

Bronazane medalje su osvojili Arman ćuro u disciplini 110 m sa preponama (15,29, Ante Gagro u bacanju kugle (13,83m), te muška štafeta 4x100m (46,49s).

Na kraju dana, sabravši bodove koje su atletičari osvojili u svojim discplinama, muška ekipa je imala 57 bodova, a ženska 60 bodova.