DRUGA UTAKMICA 1 /4 FINALA MŽRKL. KŽK ČELIK SE OPROSTIO OD REGIONALNE LIGE. KŽK ČELIK – ŽKK UMANA REYER 63:67 – ARENA u Zenici; Početak u 18 sati; Gledalaca: oko 700; Sudije: Juras Tatić Jasmina, Nikolić Uroš, Jevtović Vladimir ( svi iz Srbije), delegat Plavšić Milan (BiH). U drugoj utakmici četvrtfinala Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Umana Reyer iz Venecije (Italija). Pobjedila je, očekivano, gostujuća ekipa i tako izborila plasman na završni turnir za prvaka regionalne lige.. REZULTAT: KŽK ČELIK – ŽKK UMANA REYER 63:67 (18:15), (19:17), (03:20), (23:15);

Sastav KŽK Čelik: Jasmina Bigović 12, Maida Rahmanović 6, Anida Ćorović, Nedžla Kovačević 4, Aida Kalušić 15, Almina Ćehajić, Jelena Prvulović 3, Irma Rahmanović 12, Nataša Popović 3, Aldijana Iriškić 8; (Trener Slobodan Kecman, pomoćni treneri: Amra Mehmedić i Almir Šišić);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Aida Kalušić (15), te Jasmina Bigović i Irma Rahmanović po 12 poena.
Kod Umane Reyer najefikasnije: Aneika Henry (double-double učinak sa 17 poena i 14 skokova), Marie Ružičkova (16) i Shannon Sierra MC Callum (12) poena.

Zaslužena pobjeda košarkašica Umana Reyer u drugoj utakmici četvrtfinala regionalne lige, iako je naš prvak pružio puno bolju igru nego u Veneciji. Ovo je, ipak, bilo nedovoljno za pobjedu i nastavak takmičenja u MŽRKL. Ovom pobjedom Italijanke su se dvokorakom plasirale na „Final-four“ (F4).
Tok utakmice:
Od samog početka igra se koš za koš, s tim da domaće imaju prednost od 2-3 poena. Gošće iz Venecije u prvoj dionici imaju samo dva puta vođstvo od jednog poena i to u 8. i 9. minuti. Nakon prve četvrtine je 18:15 za domaće.
U drugoj dionici domaće imaju nekoliko puta po +7 poena (28:21), (33:26), (35:28) i to je bila i najveća prednost za Čelik. Na odmor se odlazi pri rezultatu 37:32 za domaće.
Igra domaćih potpuno se raspala u trećoj dionici, koju su gošće dobile sa čak 20:3, te je nakon treće dionice rezultat bio 40:52. U ovoj dionici utakmica je rezultatski potpuno „prelomljena“ na stranu gošći iz Italije.
U zadnjih deset minuta gošće idu i na +19 poena (42:61). U zadnjih četiri minute domaće su zaigrale mnogo bolje i hrabrije, te vođstvo gošći smanjile na samo četiri poena za konačnih 63:67. Pobjeda gošći, ipak, nije bila ugrožena nakon velikog vođstva početkom zadnje dionice.

U drugoj današnjoj utakmici četvrtfinala MŽRKL, aktuelni prvak Radivoj Korać revanširao se Medveščaku za poraz u Beogradu. Beograđanke su pobjedile u Zagrebu sa 75:69. Majstorica u ovom duelu igra se u Beogradu. U četvrtak 26.02. na rasporedu su preostale dvije revanš četvrtfinalne utakmice a sastaju se:
Grosbasket – Budućnost Volcano (0:1 – 50:72),
Triglav –Athlete Celje (0:1 – 53:72);