Košarkašice Čelika nastavile su nizati pobjede – u Areni je pobjeda izvojevana nad Brčankom 74:50.

4.KOLO „LIGE 6“ ZA PRVAKA BiH. RUTINSKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U ARENI. KŽK ČELIK – ŽKK BRČANKA 74:50 – Gradska Arena u Zenici; Početak u 17:00 sati; Gledalaca: oko 250. Sudije: Seid Nožinović (Tuzla), Jelena Dejanović (Doboj), Maid Lasetović (Tuzla) delegat: Mirsad Alagić (Zenica); Uokviru 4. kola „Lige 6“ za prvaka BiH, sezona 2014/2015, danas su u Zenici igrale košarkašice KŽK Čelik i ŽKK Brčanka iz Brčkog. Pobjedile su zasluženo domaće košarkašice, KŽK Čelik.

REZULTAT: ČELIK – BRČANKA 74:50 (22:11), (20:16), (21:12), (11:11);
ČELIK: Miljana Džombeta 4, Jasmina Bigović 5, Maida Rahmanović 5, Anida Ćorović 11, Nedžla Kovačević, Aida Kalušić 4, Almina Ćehajić 3, Jelena Prvulović 2, Irma Rahmanović 16, Nataša Popović 12, Aldijana Iriškić 4, Jelena Jovanović 8; (Trener Slobodan Kecman, pomoćni treneri Almir Šišić i Amra Mehmedić);
BRČANKA: Halilović 10, Bužanin 6, Pomaković, Kajtaz 25, Đorđević 9, Čorbadžić, Butković DNP, Lević, Mihmić DNP, Đoja DNP. (Trener Edvina Lević);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Irma Rahmanović sa double-double učinkom od 16 poena + 13 skokova, Nataša Popović (12) i Anida Ćorović (11) poena;
Kod Brčanke najefikasnije: Nataša Kajtaz (25) i Mirela Halilović (10) poena;

Što se tiče rezultatske neizvjesnosti u ovoj utakmici nije je bilo. Od prve minute domaće košarkašice imale su vođstvo, koje se kretalo i do 27 poena prednosti.
Na poluvremenu je bilo + 15 poena za domaće (42:27). Na kraju treće dionice bilo je + 24 poena (63:39) i ova prednost od 24 poena bila je i na kraju utakmice (74:50).
Od početka utakmice bila je evidentna razlika u kvaliteti i „dužini“ klupe. Trener Slobodan Kecman u toku utakmice dao je priliku da zaigraju svim igračicama, koje su dobile pristojnu minutažu i sve košarkašice Čelika upisale su se u listu strijelaca (osim Nedžle Kovačević). U redovima domaćih ponovo je najbolja bila Irma Rahmanović sa double-double učinkom od 16 poena i 13 skokova.
Zeničanke su prve favoritkinje za odbranu naslova osvojenog prošle sezone, a danas su to, ponovo, demonstrirale na domaćem terenu protiv mladih i solidnih gošći iz Brčkog.

fr45nnmju7
U izjavi na pressu nakon utakmice mlada trenerica Brčanke, Edvina Lević, pohvaljuje igru i ekipu Čelika, koju smatra najboljom ekipom i glavnim favoritom za titulu prvaka BiH. Zadovoljna je nastupom svojih igračica, koje su pružile dostojan otpor velikom favoritu Čeliku.
Šef stručnog štaba Čelik, Slobodan Kecman, čestitao je na pobjedi svojim igračicama i zadovoljan je nastupom svih svojih mlađih igračica, koje su dobile zavidnu minutažu u ovoj utakmici. Pohvalio je igru najbolje igračice gošći, Nataše Kajtaz, koja je predvodila ovu mladu i poletnu ekipu.
U narednom kolu Čelik gostuje kod ekipe Orlovi iz Banja Luke.