FOTO: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2017. u Francuskoj-BOSNA I HERCEGOVINA – VELS 0:1  – U utakmici 3.kola grupe 1 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2017. godine u Francuskoj, danas 28.11.2017.godine,  u Zenici su igrale ženske nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Velsa. Utakmica je završena pobjedom gostujuće reprezentacije Velsa.

REZULTAT: BIH – VELS   0:1 (0:0).

Donosimo osnovne podatke sa utakmice:

Zenica,  Stadion u Trening centru reprezentacije. Gledalaca oko 700; Vrijeme: sunčano i hladno (+2*C); Glavni sudija Galiya Echeva (Bugarska). Pomoćnice: A1 Yordanka Korcheva, A2 Ekaterina Marinova (Bugarska). 4. sudija: Amina Gluhić (BiH).

Strijelac: 0:1 Green (59′) za Vels;

Žuti kartoni: Amela Kršo, Melisa Hasanbegović, Anđela Šešlija (BiH), Rachel Rowe (Vels).

Sastavi ekipa:

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Antonela Radeljić (od 86′. Anđela Šešlija), Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić, Aida Hadžić (od 70′. Valentina Šakotić), Milena Nikolić, Lidija Kuliš, Dajana Spasojević, Alma Kamerić (od 52′. Mejrema Medić), Amela Kršo.  (Selektor Samira Hurem).

VELS:  Laura O’Sullivan, Gemma Evans (od 46′. Loren Dykes), Sophie Ingle, Rhiannon Roberts, Natasha Harding, Angharad James, Kayleigh Green (od 78′. Nadia Lawrence), Jessica Fishlock, Rachel Rowe, Hayley Ladd, Alice Griffiths.  (Selektor Jayne Ludlow).

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Velsa sa 0:1 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Francuska 2019. Ovo je drugi poraz naše reprezentacije u ovim kvalifikacijama, uz jednu gostujuću pobjedu u Kazahstanu (0:2).

Prvu priliku je imao bh tim u 13′, Lidija Kuliš je šutirala iskosa sa lijeve strane, ali je golmanica Laura O’Sullivan izbacila loptu u korner. Pokušala je i Marija Aleksić sa distance u 24′, a golmanica Velsa je još jednom na mjestu. Milena Nikolić je u 31.minuti prošla po lijevoj strani, ali šalje loptu preko gola.

U 36.minuti ponovo je šutirala Lidija Kuliš, ali ovog puta lopta je otišla preko gola gošći iz Velsa.

Gostujuća igračica Fichlock je odlično šutirala u 38.minuti , ali je naša golmanica Almina Hodžić još bolje intervenisala i prebacila loptu u korner.

Vels je do predsnosti došao u 59.minuti. Kayleigh Green je istrčala jedan kontranapad, iskoristila nesporazum u našoj zadnjoj liniji, te izašla sama pred golmancu Alminu Hodžić i poslala loptu u mrežu za vođtvo gostiju od 0:1, što će se ispostaviti i konačan rezultat ove utakmice.

Lidija Kuliš je u 68,minuti centrirala sa lijeve strane, najviša u skoku u kaznenom prostoru Velsa je bila Nikolić, ali O’Sullivan još jednom dobro interveniše i izbacuje loptu u korner.

Najbolju priliku reprezentacija BiH je imala u 83.minuti. Alice Griffiths je u kaznenom prostoru napravila prekršaj nad Lidijom Kuliš i sutkinja je pokazala na bijelu tačku. Milena Nikolić je izvela penal, ali O’Sullivan je odbranila njen udarac.

Anđela Šešlija je u sudijskoj nadoknadi sa desne strane centrirala na Milenu Nikolić, ali naš centarfor  još jednom nije bila precizan i ostalo je 0:1 u korist Velsa. Ovo je treća pobjeda Velsa u ovim kvalifikacijam od po 1:0, uz jedan remi protiv Rusije u gostima.