Poštovani roditelji, draga djeco i simpatizeri Karate klub Perfekt Zenica, protekli vikend naš klub je učestvovao na dva turnira u Mostaru i u Sarajevu. Ukupno smo osvojili 25 medalja za naš klub i naš Grad Zenicu.

U subotu 30.09.2023.godine učestvovali smo na Međunarodnom karate turniru * 2.ZRINJSKI KARATE KUP* u Mostaru. Organizatoru KK *Zrinjiski* Mostar od srca čestitamo na izuzetno dobroj organizaciji i posebno hvala za prijateljski odnos i gostoprimstvo. Turnir je okupio 37 klubova iz  tri države, sa 471 prijava i 357 učesnika.

Naš Karate klub Perfekt Zenicaje učestvovao sa 9 djece u 22 kategorije kate i borbe. Ukupno smo osvojili 19 medalja i to :
Zlatne medalje i zlatne pehare su osvojile :
– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Žuti pojas (8 g)

– Bešo Ejna KATE – Djevojčice 9 g.
– Bošnjak Merjem KATE – Djevojčice 10 g.
– Kadragić Amna KATE – Djevojčice 12 g.
– Pašalić Azra BORBE – Kadetkinje -54kg
– Isaković Amina KATE – Djevojčice 9 g.
– Mušinović Amina KATE – Djevojčice 10 g.
– Kadragić Amna KATE – Djevojčice 11 g.
– Kadragić Amna BORBE – Djevojčice 11 g. -40kg

Učesničke medalje su osvojile :
– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Žuti pojas (9 g)
– Macanović Sumeja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
– Macanović Sumeja KATE – Djevojčice – Oranž pojas (11+ g)

Posebno se zahvaljujemo roditeljskoj podršci i mamama Ajli Adilović, Elmi Pašalić i Irmi Bešo. Moramo pohvaliti našu Adilović Adilu koje je u neslužbenim kategorijama osvojila dva prva mjesta, dvije zlatne medalje i dva pehara u katama i borbama, te se našla na vrhu ljestvice kao najuspješnija takmičarka turnira.
Merjem Bošnjak je u službenim kategorijama osvojila dva prva mjesta, dvije zlatne medalje i dva zlatna pehara, te zauzela visoko prvo mjesto kao najuspješnija takmičarka turnira. Napominjemo izuzetno dobar nastup naše Lamije Kalabić u katama kadetkinje gdje je perfektno izvodila kate i došla do finala kategorije i uspješno osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju.

U nedjelju 01.10.2023.godine učestvovali smo na Međunarodnom karate turniru * 1. OLIMP KARATE KUP* u Sarajevu. Organizatoru KK *Olimp* Sarajevo od srca čestitamo na izuzetno dobroj organizaciji i posebno hvala za prijateljski odnos i gostoprimstvo. Turnir je okupio iz 32 kluba iz tri države, sa 296 prijava i 246 učesnika. Naš Karate klub Perfekt Zenica je učestvovao sa troje djece u sedam kategorija kate i borbe. Ukupno smo osvojili šest medalja i to:

Zlatne medalje su osvojile :

Srebrene medalje su osvojile :

Bronzane medalje su osvojile :
– Bošnjak Merjem KATE – Djevojčice 11 g.

Posebno se moramo zahvaliti našim roditeljima na podršci Sadmiru i Selmi Macanović. Ekipu kluba je predvodila trenerska ekipa Ivana Džanković i Glavni trener kluba Nermin Bošnjak. Od srca se zahvaljujemo našim roditeljima, koji maksimalno podržavaju klub, trenere i našu djecu. Čestitamo svim učesnicima, a posebno osvjačima medalja i pehara. Uspješan vikend je iza nas i idemo dalje i naprijed. Klub je uradio reorganizaciju treninga u klubu i imamo već prve uspješne rezultate. Vratila nam se na treninge i naša licencirana trenerica Ivana Džanković.

Klub nastavlja sa redovnim svakodnevnim treninzima u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu, te ovom prilikom pozivamo sve stare članove da nastave sa treninzima, kao i sve zainteresovane da postanu dio PERFEKT PORODICE i da nas posjete svaki radni dan od 18:00 h.

Sljedeći vikend nastupamo u subotu na turniru u Vogošći i u nedjelju na turniru u Mostaru.