FOTO: Karatisti Čelika fantastični na turniru u Tuzli, osvojeno 17 medalja- Dana 13.02.2021.godine u Tuzli je održan jedan od najjačih turnira u regiji „BiH Valentinovo“ 2021.

U odličnoj organizaciji Karate kluba „DO“ iz Tuzle, učešće je uzelo 89 klubova iz 10 zemalja.

Karate klub Čelik je više nego dobro otvorio novu sezonu, saopštavaju iz karate kluba Čelik (KK Čelik) Zenica.

Na ovom, veoma jakom, turniru nastupilo je 14 takmičara karate kluba Čelik. Ukupno su osvojili 17 medalja.

Osvojene su četiri medalje u službenim kategorijama, 10 medalja u neslužbenim i tri učesničke medalje.

Iz KK Čelik ističu da su njihovi najmlađi karatisti u neslužbenim kategorijama osvojili prvo mjesto i najuspješniji su klub u konkurenciji od 89 klubova iz 10 zemalja.

-Faris Muračević je osvojio dvije zlatne i jednu srebrenu medalju, jedan od najuspješnijih takmičara turnira.

-Ena Tabak, dvije zlatne medalje, uvjerljivo, sa nulom, savladala sve svoje protivnice.

-Lana Zakić, jedna zlatna i nastavlja svoju dominaciju i u ovoj godini u katama kadetkinje.

-Tarčin Ajdin, jedna zlatna u katama.

-Emina Šaćirbegović, srebrna medalja žene borbe U21 +68 kg.

-Tarčin Elma, srebro kate.

-Tabak Amar, dvije bronze kate dječaci.

-Ismihana Garanović, bronza kate.

-Adna Nadžaković, bronza kate.

-Perić Petra, bronza kate.

-Hana Nadžaković, bronza kate.

-U kategoriji Seniorke Open, gdje su došle najbolje takmičarke BiH i regiona, Džejna Džaferbegović je osvojila bronzu i novčanu nagradu od 100 KM.

-Kada se računaju službene i neslužbene kategorije Čelik je na četvrtom mjestu u ukupnom poretku u konkurenciji od 89 klubova iz 10 zemalja. Sve u svemu, veliki uspjeh zeničkih crnocrvenih karatista -, kazali su iz KK Čelik Zenica.

Sljedeća takmičenja na kojima bi trebao nastupiti KK Čelik su TK Open i Ilidža Open.