U subotu 10.12.2022.godine smo organizovali zvanično KARATE PRVENSTVO ZENIČKO DOBOJSKOG KANTONA u Zenici.

Učeštvovalo je 11 karate klubova sa prostora ZDK sa 288 takmičara u 495 prijava.

Organizator Prvenstva je Karate Savez ZDK, dok je tehnički organizator bio Karate klub Perfekt Zenica.

Ovu priliku koristimo da se zahvalimo svim našim prijateljskim klubovima, koji su uredno registrovani u Karate Savez ZDK i koji su učestvovali na Prvenstvu i pomogli u samoj organizaciji.

Posebno se moramo zahvaliti prijateljskim klubovima iz našeg Grada Zenice i to karate klubu Internacional, Alfa i Hasen Do Zenica.

Naš klub je učestvovao sa 55 takmičara i takmičarki u 107 kategorija. Ukupno smo osvojili 40 medalja i još preko 40 učesničkih medalja.

Najbolje nastupe i najbolji uspjeh su ostvarili:

– Imran Pivić dva prva mjesta i dvije zlatne medalje u katama
– Ejna Bešo prvo mjesto i zlatna medalja u katama i treće mjesto i bronzana medalja u katama
– Merjem Bošnjak prvo mjesto i zlatna medalja u borbama
– Merjem Kovač drugo mjesto i srebrena medalja u borbama
– Čančar Alem drugo mjesto i srebrena medalja u katama
– Benjamin Heco drugo mjesto i srebrena medalja u katama i trece mjesto i bronza u katama
– Imran Džidić drugo mjesto i srebro u katama
– Ismail Bojić drugo mjesto i srebro u katama i trece mjesto i bronza u katama
– Faris Omerspahić drugo mjesto i srebro u katama i trece mjesto i bronza u katama
– Emin Mujkanović drugo mjesto i srebro u borbama i drugo mjesto i srebro u katama
– Merjem Šišman drugo mjesto i srebro u katama i drugo mjesto i srebro u katama
– Amina Bojić drugo mjesto i srebro u katama

Izuzetno smo ponosni na sve naše takmičare i takmičarke. Posebno moramo napomeniti da je veliki broj naše djece prvi put nastupio, kao i da su naša djeca većinom početnici i niži pojasevi u karateu.

Naš Imran Pivić je imao izuzetno dobre nastupe u katama i osvojio dva prva mjesta i dvije zlatne medalje i tako zauzeo visoko 6 mjesto u ukupnom plasmanu najuspješnijih takmičara u neslužbenim kategorijama.

Naša Ejna Bešo je imala izuzetno dobre nastupe u katama i osvojila je jedno prvo mjesto i zlatnu medalju i još jedno treće mjesto i bronzanu medalju i zauzela 8 mjesto u ukupnom plasmanu.

Moramo se pohvaliti i visokim drugim mjesto u ukupnom plasmanu po uspješnosti klubova u neslužbenim kategorijama.

Ekipu kluba je predvodila trenerica Ivana Džanković.

Još jednom se zahvaljujem svim roditeljima koji pružaju maksimalnu podršku klubu i trenerima u radu, a posebno što su svi pomogli oko organizacije KARATE PRVENSTVA ZDK. Koristimo ovu priliku i da se zahvalimo svim prijateljima, sponzorima i donatorima kluba, koji bezuslovnu podržavaju sve naše aktivnosti i takmičenja.

Klub je sa navedenim Prvenstvom završio nastupe i takmičenja za ovu godinu, gdje ponosno možemo reći da smo izuzetno zadovoljni i da smo doživjeli brojna nova iskustva i sklopili nova prijateljstva. Nastavljamo sa svakodnevnim treninzima u Robnoj kući *Bosanka* na prvom spratu i pripremama za klupsko polaganje za pojaseve/zvanja, koje će biti organizovano sredinom januara.